لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۴

شدت گرفتن بگو مگوها در اسرائیل بر سر برنامه اتمی ایران


شدت گرفتن بگو مگوها در اسرائیل بر سر برنامه اتمی ایران
شدت گرفتن بگو مگوها در اسرائیل بر سر برنامه اتمی ایران


خبرگزاری آسوشیتد پرس در گزارشی از اورشلیم زیر عنوان«حمله شدید رئیس سابق اطلاعات به موضع نخست وزیر در مورد ایران» می نویسد رئیس سابق آژانس قدرتمند امنیت داخلی اسرائیل می گوید رهبران سیاسی آن کشور مردم را در مورد ثمربخشی یک حمله نظامی احتمالی به برنامه اتمی ایران گمراه می کنند.

یووال دیسکین می گوید استدلال بنجامین نتانیاهو نخست وزیر و اهود براک وزیر دفاع اسرائیل در اینمورد که حمله ای نظامی به ایران می تواند به جلوگیری از تولید سلاح اتمی توسط آن کشور منجر شود ، ارائه تصویری کاذب به مردم است.

دیسکین گفت حمله اسرائیل می تواند بهاقدامات ایران سرعت بدهد. وی روز جمعه در جلسه ای زیر عنوان گفتگو با مردم در مرکزاسرائیل صحبت می کرد که جریان آن توسط یوتیوب و رسانه های اسرائیل پخش شد.

روزنامه جروسلام پست زیر عنوان «واکنش شدید سیاستمداران علیه آنچه که اظهارنظرهای ناپخته دیسکین توصیف می کنند» نوشت کارمل شاما هاکوهن، نماینده حزب لیکود در پارلمان اظهارات دیسکین را نطقی سیاسی برای یک سال انتخاباتی توصیف کرد. وی گفت اگر این اظهارات واقعا منعکس کننده عقاید او در باره نخست وزیر و وزیر دفاع است، انتظار این بود که هنگام سر کار بودنش به خوشان می گفت نه اینکه منتظر یک سال انتخاباتی بماند.

جروسلام پست می نویسد ییزرائیل کتز وزیر حمل و نقل نیز ضمن توصیف اظهارات دیسکین، به عنوان اظهاراتی ناپخته و نامناسب گفت اگر این عقاید اوست بهتر است در مجمعی شایسته و هنگامی مطرح می ساخت که رئیس آژانس اطلاعاتی اسرائیل بود.

جروسلام پست می نویسد سیلوان شالوم، معاون نخست وزیر گفت دیسکین نباید درباره خطر ایران علنی صحبت می کرد. وی گفت بنظر من آنچه که دیسکین در اظهاراتش مطرح ساخت، اشتباه بود، و هنگامی که خود دقت کند متوجه می شود که اظهاراتش اشتباه بوده است.

جروسلام پست می نویسد لیمور لیوانت وزیر فرهنگ و ورزش نیز اظهارات دیسکسن را نامناسب توصیف کرد و گفت چنین اظهارنظر هائی می تواند به موضع کشور لطمه وارد کند.

XS
SM
MD
LG