لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۳

نتانیاهو به مردم ایران: شجاعت را در فوتبال و خیابان نشان دادید؛ گل نخوردن از رونالدو غیرممکن بود اما شما توانستید


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با اشاره به موفقیت تیم ملی فوتبال ایران یک پیام اختصاصی دیگر به مردم ایران داده است و آرزو کرده که شرایط به گونه پیش برود که روزی ایران و اسرائیل با هم در «تهران آزاد» مقابل هم قرار بگیرند.

در این فیلم ۷۰ ثانیه‌ای که روز سه شنبه ۵ تیر بر روی حساب توئیتر نخست وزیر اسرائیل منتشر شد، آقای نتانیاهو در حالیکه یک توپ فوتبال در دست دارد، می پرسد: تصور می کنید چقدر دشوار است که جلوی گل زدن رونالدو را گرفت؟‌ بعد پاسخ داده که من در گذشته فوتبال بازی می کردم و به شما می گویم این تقریبا غیر ممکن است اما تیم ایران غیرممکن را به اجرا رساند.

اشاره نخست وزیر اسرائیل به تساوی یک بر یک ایران در بازی آخر جام جهانی روسیه مقابل پرتغال است.

نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت: می‌خواهم به مردم ایران بگویم: شجاعت خود را در زمین فوتبال ثابت کردید و امروز همان شجاعت را در خیابانهای ایران به نمایش گذاشتید.

اشاره آقای نتانیاهو به اعتراضات روز سه شنبه مردم و بازاریان است.

اشاره به مشکلات مردم ایران و پیشنهاد دوباره کمک به مردم ایران

آقای نتانیاهو که برای چندمین بار به مردم ایران پیام مستقیم می‌دهد این بار نیز به مشکلات اقتصادی و بحران های فعلی ایران از جمله آلودگی هوا و آب اشاره کرد وگفت: آیا می‌دانید اگر حکومت ایران به جای هدر دادن پول شما در سوریه و یمن و جنگ‌های غیرضروری در خاورمیانه، این پول‌ها را در ایران سرمایه‌گذاری می‌کرد، چه می‌شد؟

وی همچنین در پاسخ به این سوال خود، گفت: راه حل همه این مشکلات با مردم ایران است. به همین دلیل، بعد از زلزله شدید پیشنهاد کمک های پزشکی برای نجات جان ایرانیان را دادم. به همین دلیل کانال تلگرام به زبان فارسی راه اندازی کردیم تا به کشاورزان ایرانی یاد بدهیم چگونه از منابع آبی حفاظت کنند و دقیقا به همین دلیل هرگز از صحبت کردن از صلح با مردم ایران دست نخواهم کشید.

آقای نتانیاهو سخنش را با این آرزو پایان داد که امیدارم روزی شاهد بازی مستقیم تیم فوتبال ایران با اسرائیل در تهران آزاد باشم. در آن روز همه ما پیروز خواهیم بود.

چندمین پیام به مردم برای رهایی و آزادی

این چندمین پیام نخست وزیر اسرائیل به مردم ایران در هفته های اخیر است. دو هفته پیش او گفت اگر مردم ایران از «چنگال استبداد» رها شوند، به تهران سفر خواهد کرد و با مردم ایران دیدار خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو در حساب توئیتری این دولت به فارسی نوشت که جمهوری اسلامی سعی می کند بین ما نفرت ایجاد کند. اما در روزی که شما از چنگال استبداد رها شوید، من به تهران خواهم آمد و با مردم شجاع ایران دیدار خواهم کرد.

او در ادامه این پیام که همگام با رشته توئیتهای او درباره کمک به حل بحران کم آبی و خشکسالی در ایران است، افزود: دلیل راه اندازی وب سایت و کانال فارسی برای حفاظت از منابع آب ساده است: این امر می تواند زندگی تعداد بی شماری از مردم ایران را نجات دهد.

او ۲۰ خرداد در یک پیام ویدئویی خبر داد اسرائیل به مردم ایران برای نجات از خشکسالی کمک می‌کند.

او در پیام ویدئویی خود با تاکید بر اینکه مدیریت نادرست و بی کفایتی و سرقت منابع توسط رژیم ایران موجب رنج مردم ایران شده است، می گوید که اسرائیل هم با چالش آب روبرو است؛ اما با فناوری پیشرفته این مشکل خود را در زمینه کشاورزی حل کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG