لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۶

انتقاد موفاز از رویکرد نتانیاهو نسبت به ایران


رهبر حزب اپوزیسیون در کنستِ اسرائیل (پارلمان آن کشور)، روز چهارشنبه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را به دخالت در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و آسیب زدن به روابط تل آویو و واشنگتن متهم کرد.

شائول موفاز گفت نتانیاهو برای آمریکا تعیین تکلیف می کند و تلاش می کند به کاخ سفید دیکته کند که در قبال ایران و برنامۀ هسته ای اش چه موضعی بگیرد.

رهبر حزب اپوزیسیون در کنستِ اسرائیل، این سخنان را درپی آن ایراد کرد که اختلاف عقیده باراک اوباما و بنیامین نتانیاهو برسر چگونگی موضع گیری در قبال برنامۀ هسته ای ایران علنی شده و نخست وزیراسرائیل تهدید کرده که کشورش بدون همراهی و حمایت آمریکا به ایران حمله خواهد کرد.

شائول موفاز با اشاره به تأکید نخست وزیر کشورش بر روشن کردن خطوط قرمز فعالیتهای هسته ای جمهوری اسلامی، به نتانیاهو به سبب انتقاد از آمریکا در مورد سیاستش نسبت به ایران، اعتراض کرد.

موفاز آنگاه خطاب به نتانیاهو گفت:«آمریکا بهترین دوست ماست، و رابطۀ ما با آن کشور با رفتن یک رئیس جمهوری و آمدن دیگری، تغییر نمی کند. روابط اسرائیل و ایالات متحده را فدای واکنش به برنامۀ هسته ای ایران نکنید.»

شائول موفاز روز سه شنبه طی سخنانی در دانشگاهی نزدیک تل آویو گفت که نه زمان آن فرارسیده، و نه ضرورتی دارد که امسال، اسرائیل به ایران حمله کند.
XS
SM
MD
LG