لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۵

استقبال وزیر خارجه اسرائیل از لگدنکردن پرچم‌ها توسط مردم ایران: آنها «نفرت پراکنی» را رد کرده اند


وزیر خارجه اسرائیل در واکنش به پا نگذاشتن مردم ایران بر روی پرچم اسرائیل و آمریکا، گفت که مردم ایران «نفرت پراکنی» را رد کرده‌اند و این اقدام «امیددهنده برای آینده‌ای بهتر» است.

اسرائیل کاتز روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه در صفحه توئیتر خود به زبان فارسی نوشت: «تصویری از خوش‌بینی. مردم ایران نفرت‌پراکنی را رد کرده و حاضر نیستند روی پرچم اسرائیل و آمریکا که توسط رژیم آیت‌الله‌ها در ورودی مسجد گذاشته شده، پا بگذارند.»

او در ادامه این اقدام را «امید‌دهنده برای آینده‌ای بهتر» توصیف کرد.

آقای کاتز عکسی را نیز در این توئیت منتشر کرده که نشان می دهد، مردم از گذاشتن کفش‌های خود در ورودی یک مسجد، بر روی پرچم آمریکا و اسرائیل که روز زمین کشیده شده، اجتناب کرده‌اند.

پیش از این نیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خودداری معترضان ایرانی از پا گذاشتن روی پرچم آمریکا را نشانه علاقه آنها نسبت به آمریکا، ‌مردم آمریکا، و رئیس جمهوری آمریکا دانسته و این را یک پیشرفت خوانده بود.

واکنش مقام‌های آمریکایی و اسرائیلی مربوط به تصاویری است که در روزهای گذاشته در جریان اعتراضات منتشر شده که نشان می دهد مردم بر روی پرچم آمریکا و اسرائیل پا نمی گذارند. از جمله این ویدئوها مربوط به دانشگاه شهید بهشتی است که نشان می دهد دانشجویان از روی پرچم اسرائیل و آمریکا که بر روی زمین کشیده شده بود، رد نمی شوند. همچنین چند بسیجی که اقدام به راه رفتن بروی این پرچم ها کرده بودند نیز از سوی دانشجویان با شعارهای «بی شرف بی‌شرف» روبرو شدند.

در روزهای اخیر مردم ایران بار دیگر برای اعتراض به رهبر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران به خیابان‌ها آمده‌اند. مقامات آمریکا، از جمله پرزیدنت ترامپ، از همان ابتدا حمایت خود را از مردم ایران اعلام کردند و به رژيم ایران هشدار دادند که از سرکوب و کشتار مردم خودداری کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG