لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۲

مقاله غیرمعمول مقام ارتش اسرائیل درباره کارخانه موشک‌سازی ایران در لبنان


سیستم دفاع موشکی اسرائیل در شمال حیفا
سیستم دفاع موشکی اسرائیل در شمال حیفا

ژنرال رونن مانلیس، سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل، در مقاله ای که به شکلی غیرمعمول روز یکشنبه در چند وبسایت لبنانی و نشریات عربی از جمله «صدای بیروت» و بخش عربی رادیو اسرائیل انتشار یافت، نوشت: «طی اعمال و بی عملی مقامات لبنانی، لبنان در حالی که بخش عمده ای از جامعه جهانی روی برگردانده به یک کارخانه بزرگ موشک سازی تبدیل شده است. این امر دیگر ربطی به انتقال تسلیحات، پول یا مشاوره ندارد. عملا ایران یک شعبه جدید، شعبه ای لبنانی افتتاح کرده است. ایران این جا است... ایران و حزب الله در حال حاضر مشغول ساختن یک کارخانه موشک های نقطه زن هستند.»

به گزارش روزنامه هاآرتص، این مقام نظامی اسرائیل نوشته است حزب الله با حمایت ایران در حال ساخت «زیرساخت تروریستی و کارخانه های اسلحه سازی جلوی چشم دولت لبنان است».

مخاطب این مقاله به زبان عربی مردم ساکن لبنان هستند، اما روشن است که جلب توجه دولت لبنان و دیگر کشورهای منطقه خصوصا ایران و سوریه هم هدف آن بوده است.

ژنرال رونن مانلیس، سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل، هشدار می دهد اگر لبنان اجازه ایجاد کارخانه موشک های نقطه زن را به ایران بدهد و حزب الله موفق شود با سوء استفاده از سیستم انتخاباتی لبنان در انتخابات ماه مه ۲۰۱۸ رسما آن کشور را تحویل ایران بدهد، ارتش اسرائیل برای هر سناریویی حاضر و آماده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG