لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۱

واکنش به تهدیدها علیه اسرائیل؛ گالانت: به هر حمله، پاسخی قدرتمند خواهیم داد


یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائيل (نفر از جلو) - آرشیو
یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائيل (نفر از جلو) - آرشیو

یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائيل، می گوید هرگونه حمله به این کشور با تدابیر دفاعی سختی روبرو خواهد شد و در «قلمروی» حمله کننده «پاسخی قدرتمندی» داده خواهد شد.

به نوشته وب‌سایت «تایمز اسرائيل»، سخنان آقای گالانت پاسخ به مقام‌های جمهوری اسلامی بود که طی روزهای اخیر بارها این کشور را تهدید به حمله تلافی‌جویانه کرده‌اند.

این تهدید پس از آن ابراز شده است که در حمله منتسب به اسرائیل در روز ۱۳ فروردین به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق، هفت تن از فرماندهان عالی‌رتبه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از جمله محمدرضا زاهدی، فرمانده نیروی قدس در سوریه و لبنان، کشته شدند.

اسرائیل تاکنون مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

وزیر دفاع اسرائیل به سربازان این کشور در محل استقرار یکی از پدافندهای ضدهوایی «گنبد ‌آهنینن» گفت: «در این جنگ، ما از بیش از یک جبهه... از جهت‌های مختلف مورد حمله قرار می‌گیریم. هر دشمنی که بخواهد به ما حمله کند، اول از همه با دفاع سخت مواجه می‌شود.»

او افزود: «هر کس که به خاک ما حمله می‌کند، مهم نیست که کجاست، در کل خاورمیانه واکنش نشان می‌دهیم.»

یوآف گالانت تاکید کرد که «ما این توانایی را داریم» و گفت: «یکی از چیزهایی که ما در طول این سال ها در آن برتری داریم، این است که دشمن هرگز نمی‌داند که چه (موارد) غافلگیر کننده‌ای برای او داریم.»

XS
SM
MD
LG