لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۹

تماس تلفنی نتانیاهو با ماکرون: این بدترین زمان برای مذاکره با ایران است


با افزایش تلاش های اروپایی ها برای حفظ برجام، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، از امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، خواست که از مذاکرات جدید با ایران خودداری کند.

دفتر نخست وزیر اسرائیل این موضوع را روز جمعه ۸ شهریور اعلام کرد.

به گزارش رویترز و به نقل از بیانیه دفتر نخست وزیر اسرائیل، آقای نتانیاهو در تماسی تلفنی در روز جمعه، به رئیس جمهوری فرانسه گفته است که «گفتگو با ایران دقیقا در این زمان که [رژیم ایران] تهاجماتش را در منطقه افزایش داده، از نظر زمانی خطا است.»

پیشتر در حاشیه نشست هفت کشور صنعتی که به میزبانی فرانسه برگزار شد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، گفت تحت شرایط درست، حاضر است با رئیس جمهوری ایران ملاقات کند.

اما روحانی روز پنجشنبه گفت جمهوری اسلامی تا زمانی که همه تحریم های اعمال شده بر تهران برداشته نشود، حاضر به مذاکره با آمریکا نیست.

فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نیز روز جمعه گفت اتحادیه اروپا ضمن اقدام برای حفظ برجام، از هرگونه حرکت جدید برای افزودن شروطی به برجام، استقبال می کند.

پرزیدنت دونالد ترامپ، سال گذشته با تاکید بر این که برجام مانع دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای نمی شود از برجام خارج شد. رئیس جمهوری آمریکا خواستار توافقی جدید و جامع با ایران است؛ توافقی که همه موارد نگرانی نسبت به فعالیت‌های رژیم ایران، از جمله فعالیت‌های موشکی و حمایت آن رژیم از گروه‌های تروریستی، را در بر بگیرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG