لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۸

فرانسه ایران اتمی را تهدیدی غیر قابل قبول دانست


فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، امروز چهارشنبه از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، که به دعوت او برای سفری دو روزه راهی فرانسه شده، استقبال کرد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، امروز چهارشنبه گفت ایران شواهدی قانع کننده به جامعۀ جهانی ارائه نکرده که حاکی از توقف تحقیقات آن کشور برای دستیابی به سلاح هسته ای باشد.

آقای اولاند پیشاپیش نشست خبری مشترک خود با نخست وزیر اسرائیل به رسانه ها گفت:«ایران اتمی تهدیدی است که وجود آن برای فرانسه غیرقابل قبول است.»

رئیس جمهوری فرانسه از نخست وزیر اسرائیل که به دعوت او برای سفری دو روزه راهی فرانسه شده استقبال کرد.

بنیامین نتانیاهو در پاریس درباره فعالیت های هسته ای ایران با رییس جمهوری فرانسه مذاکره می کند و قرار است اولاند را تشویق به تشدید تحریم های ایران کند.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی، موضع فرانسه و اسرائیل را در قبال ایران و فعالیت های هسته ایش، یکسان ارزیابی کرده است. این خبرگزاری می گوید تحلیلگران سیاسی، موضع فرانسه و اسرائیل را در قبال ایران در میان مهم ترین مواضع سیاسی مشترک میان دو کشور قلمداد می کنند.

قرار است فردا پنج شنبه، بنیامین نتانیاهو در پایان سفر خود به فرانسه، در مراسم بزرگداشت قربانیان تیراندازی سال گذشته به یک مدرسۀ یهودیان در پاریس شرکت کند.

رئیس جمهوری فرانسه بار دیگر بر مواضع کشورش برای مبارزه با یهودی ستیزی تاکید کرده است.
XS
SM
MD
LG