لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۲

نتانیاهو خطاب به اروپا: به تعاملات مالی با ایران پایان دهید


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه در جدیدترین کلیپ ویدیویی که بر روی حسابت توئتیری خود منتشر کرد با مخاطب قرار دادن رهبران اروپا گفت که تعاملات مالی خود را با جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین حامی تروریسم پایان دهند.

آقای نتانیاهو در این پیام ویدئوئی می گوید در حالی که رئیس جمهور ایران به منظور تلاش برای نجات توافق هسته ای به اروپائی سفر کرده بود، حکومت ایران یک برنامه تروریستی را در فرانسه برنامه ریزی می کرد.

نخست وزیر اسرائیل که عقیم ماندن این توطئه را تصادفی نمی داند از رهبران اروپائی می خواهد به سیاست باج دهی و ضعف در برابر حکومت ایران پایان دهند.

پیشتر «اسرائیل نشنال نیوز» گزارش داده بود که در مراسم سه‌شنبه شب جشن سالگرد استقلال آمریکا، با میزبانی سفیر آن کشور در اورشلیم، در تالاری نزدیک به فرودگاه بین‌الملی بن گوریون، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ضمن تحسین پرزیدنت ترامپ، به روابط بسیار نزدیک کشورش با آمریکا پرداخت و اقدام رئیس جمهوری آمریکا در اعلام اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل، و نیز خارج شدن از برجام را مورد ستایش قرار داد.

نتانیاهو ضمن نکوهش رهبران اروپائی در ادامه حمایت از برجام خطاب به آنان گفت دلجوئی از ایران را متوقف سازید.

«اسرائیل نشنال نیوز» می نویسد، این حرف نتانیاهو همانی است که پرزیدنت ترامپ می گوید اما نتانیاهو، از پرزیدنت ترامپ تا حد زیادی فراتر رفته است؛ این کاری است که وی انجام می دهد.

نتانیاهو با اشاره به نشست این هفته ۴ کشور اروپائی امضا کننده برجام می گوید اینها بدون آمریکا می خواهند تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در ترک برجام را دور بزنند.

وی می‌گوید: برجام همان توافقی است که به موجب آن دلارهایی در اختیار ایران قرار گرفت تا در زمینه تروریسم و تجاوز به همسایگان هزینه کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG