لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۹

گزارش تایمز اسرائیل: ایران هدف ویروسی خطرناکتری از استاکس نت قرار گرفته؛ اسرائیل ساکت است


تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت: تلویزیون «هاداشات» اسرائیل می گوید شبکه های استراتژیک تهران هدف حمله یک بد افزار قرار گرفته است. اسرائیل ساعاتی قبل فاش کرده بود که دانمارک را در جریان توطئه ایران برای یک جنایت گذاشته و چند روز پیش تلفنی حسن روحانی شنود شده بود.

یک تلویزیون اسرائیلی روز چهارشنبه گزارش داد زیرساخت و شبکه های استراتژیک ایران در چند روز گذشته تحت حمله ویروسی مشابه «استاکس نت» اما به مراتب «خطرناک تر، پیشرفته تر و پیچیده تر» قرار گرفته است و مقام های اسرائیلی حاضر نیستند درباره هر گونه نقش خود در این باره اظهار نظر کنند.

این گزارش ساعاتی پس از آن منتشر شد که اسرائیل گفت آژانس اطلاعاتی «موساد» نقشه ایران برای یک جنایت در دانمارک را ناکام گذاشته و دو روز قبل از آن تلفن حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، شنود شده بود. این خبر همچنین پس از یک رشته عملیات اطلاعاتی فوق العاده موفق اسرائیل در تهران شامل خروج اسناد حجیم آرشیو فعالیت های هسته ای ایران مطرح می شود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در ماه سپتامبر، در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، جزئیات دیگری را از برنامه های هسته ای و موشکی جمهوری اسلامی در ایران، سوریه و لبنان فاش کرده بود.

در گزارش خبری «هاداشات» پرسیده می شود: «استاکس نت را به خاطر دارید؟ ویروسی که به کامپیوترهای صنعت هسته ای ایران نفوذ کرد؟»

ایران «اذعان کرده طی چند روز گذشته دوباره هدف حمله ای مشابه ویروسی خطرناک تر، پیشرفته تر و پیچیده تر از گذشته قرار گرفته که به شبکه های استراتژیک و زیرساختی ضربه زده است.»

ایران نگفته میزان آسیب های وارده چقدر بوده است.

غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران، روز یکشنبه گفت اخیرا نسل جدیدی از استاکس نت را یافته اند که به سیستم های ایران وارد می شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG