لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۷

دستگیری یک اسرائیلی به اتهام معامله با ایرانیک شهروند اسرائیلی روز دوشنبه در فرودگاه بین المللی بن گوریون، در جنوب شرقی تل آویو، به اتهام پولشویی و ارسال تجهیزات غیرمجاز به ایران دستگیر شد.

به گزارش روزنامه هاآرتز، مقام های اسرائیلی این فرد را به درخواست ایالات متحده آمریکا بازداشت کرده اند که بنابر گزارش این روزنامه جرایم او ارسال تجهیزات نظامی غیر مجاز، در سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ میلادی و نیز قطعات یدکی جنگنده های F4 و F16 به ایران در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی عنوان شده است..

اتهام پولشویی این فرد به تهیه این محموله ها از طریق ارسال پول به ایالات متحده آمریکا مرتبط است. هاآرتز می گوید آمریکا با ارسال نامه ای به دستگاه قضایی اسرائیل خواهان تمدید مدت بازداشت فرد متهم به مدت ۲۰ روز دیگر شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز او را مردی ۶۴ ساله معرفی می کند و می نویسد، انتشار خبر ارسال قطعات و ابزار نظامی به ایران توسط یک اسرائیلی، بسیاری از اسرائیلی ها را شگفت زده کرده است.

ایران و اسرائیل روابط دیپلماتیک با یکدیگر ندارند و پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران، نسبت به یکدیگر موضعی خصمانه داشته اند. ایران، اسرائیل را به عنوان یک کشور مستقل برسمیت نمی شناسد و اسرائیل ایران را به عنوان تهدیدی علیه امنیت خود و منطقه می داند.
XS
SM
MD
LG