لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۰

جنگ لفظی نخست وزیر اسرائیل و یک فرمانده سپاه پاسداران


وبسایت روزنامه جروسلم پست در گزارشی به بازتاب سخنان نخست وزیر اسرائیل و واکنش یک فرمانده سپاه پراخته است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، بامداد جمعه در جلسه کابینه آن کشور گفت: «ما تهدیدهای ایران را می شنویم و ارتش اسرائیل و نیروهای امنیتی آماده هر حرکت احتمالی ایران هستند. ما با هر کس بخواهد به ما صدمه بزند می جنگیم. ما از اقدام در برابر آن هایی که امنیت ما را تهدید می کنند ابایی نخواهیم داشت. آن ها بهای سنگینی خواهند پرداخت.»

جلسه دولت اسرائیل در جایی برگزار شد که موجودیت کشور اسرائیل هفتاد سال پیش در آن جا اعلام شده بود.

حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، فورا به اظهارات نتانیاهو واکنش نشان داد: «به پایگاه های هوایی تان اعتماد نکنید، آن ها در دسترس هستند.»

تنش میان ایران و اسرائیل در پی نفوذ یک پهباد ایران به حریم هوایی اسرائیل و واکنش تلافی جویانه اسرائیل در حمله به پایگاه های ایران در سوریه که به مرگ چند مقام ایرانی منجر شد، شدت یافته است.

نخست وزیر اسرائیل روز پنج شنبه در سخنرانی در حضور سفیران خارجی در اسرائیل از دیپلمات های خارجی خواست علیه اقدامات ایران حرف بزنند: «ایران دشمن همه ما، جهان عرب و متمدن است.»

جلسه روز جمعه کابینه اسرائیل در «تالار استقلال» در خیابان روتشیلد در تل آویو جایی برگزار شد که دیوید بن گوریون، اولین نخست وزیر اسرائیل، در سال ۱۹۴۸ تشکیل کشور اسرائیل را اعلام کرده بود.

بنیامین نتانیاهو در این جلسه از دستاوردهای مردم اسرائیل در ساخت کشورشان قدردانی کرد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG