لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

رئیس موساد: وقایع ایران را زیرنظر داریم و از انقلاب در آن خشنود می‌شویم


یوسی کوهن، رئیس دستگاه اطلاعاتی اسرائیل موسوم به موساد
یوسی کوهن، رئیس دستگاه اطلاعاتی اسرائیل موسوم به موساد

«یوسی کوهن» رئیس دستگاه اطلاعاتی اسرائیل موسوم به موساد می گوید ایران بدون هیچ مشکلی و با نیروئی بسیار گسترده به سراسر خاورمیانه رخنه می کند.

به گزارش جروزالم پست، یوسی کوهن که روز سه‌شنبه در یک کنفرانس در وزارت اقتصاد اسرائیل سخن می گفت با اشاره به ناآرامی های جاری ایران گفت کشورش با چشم و گوش و همه امکانات اوضاع ایران را زیر نظر دارد و از وقوع یک انقلاب اجتماعی در ایران خشنود خواهد شد.

رئیس موساد در مورد رخنه ایران به سراسر کشورهای خاورمیانه هشدار داده و گفته است تهران عملا یک کریدور هوائی و زمینی ایجاد کرده و افراد مسلح خود را بر ای تحقق دیدگاههایش به منطقه اعزام می کند.

کوهن در باره انگیزه ایرانیان در اعتراضهای جاری گفت مردم از وضعیت اقتصادی نومید کننده سرخورده شده و فریاد می زنند. افکار عمومی ایرانیان بر آنند که حسن روحانی در بهبود بخشیدن به اقتصاد و جامعه موفق نبوده است.

یوسی کوهن افزود یک انقلاب اجتماعی ممکن است همین فردا یا در آینده روی بدهد اما جوخه های اعدام رژیم منتظرند علیه هرکسی که سربلند کند وارد عمل شوند.

رئیس موساد با ستایش گرمی مناسبات اسرائیل و آمریکا طی سال گذشته بار دیگر به مساله ایران پرداخت و گفت رفاه همه جهانیان بر اثرجاه طلبی های بشدت افراط گرایانه حکومت ایران در معرض تهدید قرار گرفته و ایران هم توان و هم اراده به کارگیری تروریست ها را دارد و از همین رو نا آرامی های کنونی و انقلاب اجتماعی در ایران از نظر ما یک رویداد مثبت خواهد بود.

یوسی کوهن در ماه اکتبر سال پیش اعلام کرد هدف اولیه موساد، ایران است چون بر اثر برجام، توان هسته ای را حفظ کرده و از طریق دست نشاندگانش در سوریه و لبنان موجودیت اسرائیل را تهدید می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG