لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۵

وزیر اسرائیلی: از ایران برای تخاصم حزب الله حساب بکشید


«نفتالی بنت» وزیر آموزش اسرائیل، از اورشلیم می خواهد توجه را از گروه های دست نشانده جمهوری اسلامی در لبنان و سوریه به «سر اختاپوس» تغییر بدهد.

روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت: بنت، عضو متنفذ کابینه امنیتی اسرائیل، در مصاحبه ای با بخش فارسی تایمز اسرائیل می گوید معتقد است کشورش سال های طولانی متوجه جنگ با حزب الله در مرز شمالی بوده، در حالی که به حامیان این گروه تروریستی در تهران اجازه هر کاری داده است.

نفتالی بنت می گوید اسرائیل هیچ علاقه ای به هر گونه درگیری نظامی ندارد و برای مردم ایران احترام بسیاری قائل است. او در عین حال بر اعلام موضع بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تاکید گذاشت که گفته بود برای جلوگیری از استقرار نظامی ایران در سوریه دست به هر کار لازم زده می شود.

بنت گفت: «رویکرد من این است که به تدریج خود ایران را برای اقدامات خودش جوابگو کرد؛ یعنی به موشکی که از جنوب لبنان به سمت حیفا می آید به عنوان موشک ایران نگاه کرد.»

به گفته وزیر کابینه اسرائیل رهبر جمهوری اسلامی تا آخرین قطره خون لبنانی ها با اسرائیل خواهد جنگید و ایرانی ها از شبه نظامیان لبنانی، پاکستانی و افغانستانی برای گسترش ترور در سراسر منطقه استفاده می کنند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG