لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۰

نتانیاهو: علیه برنامه‌های ایران ما باید الان اقدام کنیم


Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu speaks at the 2nd International Conference on Digital Diplomacy, in Jerusalem Dec. 7, 2017.
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu speaks at the 2nd International Conference on Digital Diplomacy, in Jerusalem Dec. 7, 2017.

بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ، ضمن درخواست از کشورهای جهان برای متوقف کردن جمهوری اسلامی ایران در ساخت موشک های بالیستیک، جنگ افزار هسته ای و حمایت از تروریسم جهانی گفت کشورش اجازه نخواهد داد ایران در سوریه پایگاه نظامی بنا کند.

به گزارش روزنامه جروسلم پست، بنجامین نتانیاهو در «کنفرانس دیپلماتیک جروسلم پست» تاکید کرد: «اکنون باید علیه ایران عمل کنیم.»

ارتش اسرائیل ظاهرا این هفته به دو حمله هوایی در سوریه دست زده که هدف یکی پایگاه نظامی ایران در نزدیکی دمشق و دیگری یک مرکز تحقیق نظامی بوده است.

نخست وزیر اسرائیل گفت: «ما نخواهیم گذاشت آن ها در سوریه مستقر شوند. ما به آن چه می گوییم عمل می کنیم و در آن چه می گوییم جدی هستیم.»

بنجامین نتانیاهو هشدار داد: «اگر جلوی ایران گرفته نشود آن ها طی یک دهه جنگ افزار هسته ای خواهند داشت.»

رهبر اسرائیل گفت تهران در حال ساخت موشک بالیستیک بین قاره ای است که جهان را در تیررس قرار داده است.

نتانیاهو در سخنرانی اش که به انگلیسی ادا شد صحبتی درباره تصمیم پرزیدنت ترامپ مبنی بر اعلام اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم نکرد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG