لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۱

محتوای پیام بنیامین نتانیاهو به کشتی‌گیر ایرانی چه بود


بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دوشنبه در پیامی ویدیویی خصومت حکومت ایران علیه اسرائیل را تقبیح کرد و هشدار داد رژیمی که «روحیه خلاق و رقابتی مردم خودش» را در هم می شکند و کشور اسراییل را به نابودی تهدید می کنند سرنوشتی ناخوشایند خواهد داشت.

به گزارش واشنگتن فری بیکن، نتانیاهو ماجرای علیرضا کریمی کشتی گیر ۲۳ ساله ایرانی را یادآوری کرد که مربی اش به او گفته بود برای روبرو نشدن با کشتی گیر اسرائیلی در دور بعد باید ببازد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: «خصومت ایران به اسرائیل می تواند در تجربه کشتی گیر ایران به نام علیرضا خلاصه شود.» نتانیاهو اشاره کرد که علیرضا کریمی نمی خواست ببازد و رویای کسب مدال طلا را داشت.

رهبر اسرائیل تاکید کرد این مردم ایران هستند که بهای ایدئولوژی ضد اسرائیلی رژیم را می پردازند.

پیام ویدئویی نخست وزیر اسرائیل به انگلیسی

نتانیاهو گفت: «فقط تصور کنید که یک حکومت شرکت ورزشکارانش در رقابت با سیاه پوستان، همجنسگرایان یا عرب ها را ممنوع کند. رژیم ایران ترجیح می دهد ورزشکارانش ببازند ولی با اسرائیلی ها رقابت نکنند.»

نخست وزیر اسرائیل مخاطبین پیام ویدیویی خود را به یک چالش «به احترام علیرضاهای آینده» دعوت کرد: «از شما می خواهم از خودتان در یک رقابت ورزشی با فردی از یک ملیت دیگر، یک مذهب دیگر یا یک رنگ دیگر فیلم بگیرید. از شما می خواهم نهایت تلاش خود را در این رقابت انجام بدهید. بعد از شما می خواهم دست همدیگر را فشار بدهید و با هم لبی تر کنید و باتفاق آن ویدئو را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. از شما می خواهم به رژیم ایران نشان بدهید که نفرت از دیگران شما را قهرمان نمی کند بلکه از شما یک بازنده رقت انگیز و متزلزل می سازد.»

نتانیاهو مستقیم خطاب به علیرضا کریمی گفت: «علیرضا، می خواهم بدانی مستبدینی که تو را مجبور به سقوط کردند، خودشان سقوط خواهند کرد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG