لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

دیدگاه: اسرائیل از خودش در برابر ایران حفاظت می کند؛ ما هم باید چنین کنیم


یادداشتی در نیوزویک از الیوت آبرامز، معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا

اسرائیل هفته پیش از درون مرز هوایی لبنان یک تاسیسات نظامی در سوریه را هدف حمله قرار داد.

مقام های اسرائیلی طی شش ماه گذشته در یک رشته اعلام مواضع روشن کرده بودند که فعالیت چنین تاسیسات تسلیحاتی برای استفاده حزب الله علیه اسرائیل را تحمل نخواهند کرد.

اسرائیل به آمریکا هشدار داده است که صبرش در برابر فعالیت های ایران در سوریه حد و حدودی دارد.

دولت آمریکا هنوز سیاست های خود در عراق و سوریه را در ارتباط با محدود کردن تحریکات ایران و رفتار خصمانه اش روشن نکرده است.

آن چه که پیش رو است روشن نیست زیرا نمی توانیم پیش بینی کنیم که آیا ایران محدودیت های اعمال شده اسرائیل را خواهد پذیرفت یا نه. ایران ممکن است به این نتیجه برسد که قطعا نیازی به کارخانه تولید راکت های هدف یاب در سوریه ندارد.

ایران ممکن است مانند گذشته این تسلیحات را در داخل مرزهایش تولید کرده و از طریق مرز زمینی و دریایی آن ها را به حزب الله برساند.

مهم است که دولت ترامپ در بیانیه ای حمایت خود از حمله اسرائیل به سوریه را نشان داده و تصریح کند که در صورت بروز یک مناقشه اسرائیل در دفاع از خود مورد حمایت ما قرار خواهد داشت. این حمایت می تواند به عنوان نمونه در شکل امکان دسترسی اسرائیل به تسلیحاتی باشد که آمریکا در آن کشور ذخیره می کند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG