لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۴

دیدگاه: اسراییل برای مقابله با ایران به کمک نظامی آمریکا نیاز دارد


یک سرباز اسرائیلی با پرچم های این کشور.
یک سرباز اسرائیلی با پرچم های این کشور.

مقاله ای از تمر پیلگی در تایمز اسرائیل

معاون سابق رییس ستاد کل ارتش اسرائیل می گوید اگر این کشور به یک پیروزی واقعی در برابر جمهوری اسلامی امیدوار است، باید محدودیت هایش را بشناسند.

«یائیر گولان» در یک سخنرانی در انستیتو واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک گفت گروه های جهادی منطقه که نیروهای اسرائیل با آن ها مقابله کرده اند تهدیدی مشابه ایران برای این کشور محسوب نمی شوند.

این ژنرال بازنشسته ارتش اسرائیل با اشاره به کمک آمریکا و نیاز اسرائیل به آن گفت: «ما در جهانی زندگی می کنیم که نمی توانیم به تنهایی عمل کنیم؛ و این فقط برای این نیست که ما هیچ نیروی اعزامی به اسرائیل نداریم... ما در حالی که می توانیم به پیروزی های قاطع در برابر حزب الله دست پیدا کنیم... و می توانیم هر گروه شبه نظامی شیعه در سوریه را شکست بدهیم... نمی توانیم بدون به تنهایی با ایران بجنگیم».

معاون سابق رییس ستاد کل ارتش اسرائیل در سخنرانی خود در شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، گفت: «آن ها می توانند بر ما تاثیر بگذارند، ما می توانیم بر آن ها اثر بگذاریم، همه اش مربوط به اصطکاک بین دو کشور است... اگر بخواهیم دستاوردی عمیق تر داشته باشیم نمی توانیم به تنهایی به آن برسیم. بهتر است به این امر اذعان کنیم. ما باید محدودیت های خود را بشناسیم».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG