لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۸

ارتش اسرائیل: عملیات در سایر مناطق غزه ادامه خواهد یافت


هرتزی هالوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل
هرتزی هالوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل روز جمعه ۲۶ آبان، اعلام کرد که نیروهای این کشور در آستانه برچیدن و نابودی سیستم نظامی حماس در شمال غزه هستند و گفت که عملیات واحدهای اسرائیلی در سایر مناطق غزه ادامه خواهد یافت.

به گزارش کانال تلگرامی ارتش اسرائیل، هرتزی هالوی هنگام بازدید از مناطقی در غزه افزود که نیروهای نظامی با موفقیت به تکمیل عملیات خود در شمال غزه ادامه می دهند.

او با اعلام این که مناطق بیشتری هدف قرار خواهند گرفت، گفت که نیروهای نظامی به طور سیستماتیک فرماندهان و عوامل عملیاتی حماس را از بین می برند و زیر ساخت های این گروه را ریشه کن می کنند.

اسرائیل در واکنش به حمله شبه نظامیان حماس به این کشور در روز ۱۵ مهر، نوار غزه را محاصره و حملات به این منطقه را آغاز کرد. در پی حمله حماس بیش از ۱۲۰۰ تن کشته شدند که اکثر آنها غیر نظامی بودند. شبه نظامیان این گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی همچنین بیش از ۲۴۰ تن را به گروگان گرفتند که در میان آنها کودکان خردسال و کهنسالان نیز وجود دارند.

مقام های حماس که کنترل غزه را در دست دارد می گویند که به دنبال حملات اسرائیل بیش از ۱۱ هزار تن کشته شده اند که حدود ۴۰ درصد آنها کودک هستند.

در مقابل، اسرائیل بارها گفته که به اهداف حماس حمله می کند و این گروه را متهم کرده است که از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

حماس از سوی ایالات متحده، اتحادیه اروپا، کانادا، ژاپن و شماری از کشورهای جهان در فهرست گروه های تروریستی قرار دارد.

XS
SM
MD
LG