لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۱

دیدگاه| آیا اسراییل آماده حمله به حزب الله می‌شود؟


سربازان اسرائیلی در بلندی های جولان در نزدیکی مرز سوریه
سربازان اسرائیلی در بلندی های جولان در نزدیکی مرز سوریه

یادداشتی از آری هایستین در نشنال اینترست

اگر واکنش های نظامی اخیر اسرائیل به فعالیت های تسلیحاتی حزب الله در سوریه و لبنان آن گروه تروریستی و ایران را متقاعد به توقف پروژه تولید موشک و تسلیحات در سوریه و لبنان نکند اسراییل این گزینه ها را پیش رو خواهد داشت:

اسرائیل ممکن است به یک حمله پیشگیرانه به تاسیسات حزب الله در لبنان دست بزند. البته این راه حلی بلند مدت نیست، اما عزم اسراییل برای عملیاتی نشدن تاسیسات جدید حزب الله را نشان می دهد که خطر یک جنگ تمام عیار را در بر دارد.

حمله پیشگیرانه در شرایط حاضر منطقی تر است و حزب الله از تشدید مناقشه پرهیز خواهد کرد: حزب الله به شدت در سوریه درگیر است و نمی خواهد در دو جبهه بجنگد.

حمایت قوی پرزیدنت ترامپ از اسرائیل و رویکرد خصمانه اش به ایران و حزب الله شرایط بین المللی را برای آن ها سخت تر خواهد کرد.

نابودی تاسیسات حزب الله در شرایط فعلی امکان بروز یک جنگ ویرانگر در آینده را کمتر می کند. موفقیت اخیر حزب الله و ایران در سوریه احتمالا این حس امنیتی غلط را به آن ها داده که فکر کنند زمان در حال حاضر به نفع آن ها است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG