لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۶

اسرائیل از سازمان ملل برای تخریب یک تونل دیگر حزب الله کمک خواست


اسرائیل می‌گوید جمهوری اسلامی و حزب‌الله از طریق این تونل‌ها برای حماس تجهیزات نظامی می فرستد.
اسرائیل می‌گوید جمهوری اسلامی و حزب‌الله از طریق این تونل‌ها برای حماس تجهیزات نظامی می فرستد.

روزنامه هاآرتض در گزارشی نوشت: تونل های تهاجمی، پس از «عملیات سپر شمالی» اسرائیل در آغاز این هفته برای نابودی تونل های حزب الله کشف شد. از این تونل ها برای رسیدن به مناطق شهری اسرائیل استفاده می شود.

نیروهای سازمان ملل متحد مستقر در لبنان قول داده اند با اسرائیل «اقدام های بعدی را پیگیری کنند.»

ارتش اسرائیل می گوید پنج شنبه عصر یک تونل حفاری شده دیگر از سازمان تروریستی حزب الله پیدا کرده و از سازمان ملل متحد خواسته است در نابودی آن کمک کند.

ژنرال یوئل استریک، فرمانده نیروهای شمالی نیروی زمینی اسرائیل، روز پنج شنبه از ژنرال استفانو دلکول، فرمانده نیروهای انتقالی سازمان ملل متحد در لبنان (یونیفل)، خواست در مسدود کردن این تونل تهاجمی که از لبنان به خاک اسرائیل حفر شده است کمک کند.

بنا بر بیانیه نیروی زمینی اسرائیل، ژنرال استریک از «یونیفل» خواسته است از طرف مرز لبنان به تونل نزدیک شود و «اشاره کرده که هر کس وارد تونل زیرزمینی بشود جانش را به خطر انداخته است».

در بیانیه تصریح شده، این تونل که از روستای «رامیه» در جنوب لبنان حفر شده وارد اسرائیل می شود، اما تهدیدی فوری برای ساکنان مناطق اطراف در اسرائیل نیست.

نیروی زمینی اسرائیل در این بیانیه می گوید مسئولیت سلامت کسانی که در جنوب لبنان در نزدیکی تونل منتهی به خاک اسرائیل زندگی می کنند بر عهده دولت لبنان است.

نیروهای سازمان ملل متحد کشف تونل تهاجمی دوم حزب الله برای رسیدن به اسرائیل را تائید کرده است.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG