لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۵

اسرائیل اسامی فرماندهان سپاه پشت پروژه موشک‌های نقطه‌زن حزب الله را فاش کرد


صفحه توئیتر ارتش اسرائیل با انتشار این چارت، جزئیاتی از تیم سپاه قدس برای حمله به اسرائیل را فاش کرده است.
صفحه توئیتر ارتش اسرائیل با انتشار این چارت، جزئیاتی از تیم سپاه قدس برای حمله به اسرائیل را فاش کرده است.

ارتش اسرائیل اسامی شماری از فرماندهان ارشد نظامی ایران را که به گفته اسرائیل در یک پروژه مخفی موشکی حزب الله لبنان دست دارند، منتشر کرد.

به نوشته جروزالم پست، این پروژه موشکی از سال ۲۰۱۳ در جریان بوده و هدف آن ساخت کارگاه های تولید موشک های «نقطه‌زن» در مناطق جنوب لبنان، بیروت و بقاع است.

ارتش اسرائیل محمد حسين‌زاده حجازی، فرمانده حوزه لبنان در نیروی قدس سپاه، را مسئول فعالیت های نیروهای ایرانی در لبنان معرفی کرده است و می‌گوید این فرمانده ارشد سپاه، از قاسم سلیمانی، فرمانده کل نیروی قدس دستور می گیرد.

اسرائیل، همچنین علی اصغر نوروزی معاون آماد و پشتيبانی سپاه پاسداران را مسئول انتقال قطعات لازم پروژه مخفیانه موشکی حزب الله معرفی کرده است و می گوید او این قطعات را از ایران به سوریه و سپس به لبنان منتقل می کند.

مجيد نواب به عنوان مسئول فن آوری‌های سلاح نقطه‌زنی سپاه پاسداران معرفی شده است که از قاسم سلیمانی دستور می گیرد. به گفته ارتش اسرائیل، او کارشناس موشک های زمین به زمین است و همواره از پروژه ها و سایت های تسلیحات «نقطه‌زن» در لبنان بازدید می کند.

و فواد شکر نیز فرمانده پروژه سلاح «نقطه‌زن» در حزب الله است. فواد شکر، مشاور حسن نصرالله، رهبر حزب الله و از فرماندهان ارشد این گروه است. فواد شکر در حمله مرگبار به مقر نیروهای آمریکایی در لبنان در سال ۱۹۸۳ مشارکت داشته و وزارت خارجه آمریکا برای اطلاعات منجر به دستگیری او ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

اسرائیل می گوید این افراد آینده لبنان را به خطر می اندازند.

دولت ایالات متحده همواره هرگونه تهدید علیه اسرائیل را به شدت محکوم، و از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای پیش رو حمایت کرده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه گذشته در پیامی در توئیتر نوشت که دولت پرزیدنت ترامپ همواره در کنار اسرائیل خواهد ایستاد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG