لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۵

به تلافی انفجار در مرز شمالی غزه؛ اسرائیل به مواضع فلسطینی‌ها حمله کرد


نیروی هوائی و تانک های اسرائیل روز پنچشنبه مواضع حماس و جهاد اسلامی در شمال نوار غزه را هدف قرار دادند.

حمله به تلافی انفجار در نزدیکی پادگان مرزی اسرائیل با نوار غزه انجام شد.

وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد در انفجار، هیچ سرباز اسرائیلی آسیب ندیده اما منابع حماس از کشته شدن دو فلسطینی بر اثر ۵ مورد حمله نیروهای اسرائیلی خبر داده اند.

به گزارش رسانه ها از غزه، پست های دیده بانی حماس درشهر غزه و بیت هنون مورد حمله قرار گرفته است.

رانن مانلیس سخنگوی وزارت دفاع اسرائیل رویدادهای امروز را جدی توصیف کرده و می گوید بررسی ها دراین مورد ادامه دارد که آیا یک راکت ضد تانک هم از غزه به سوی مواضع اسرائیلی شلیک شده است یا نه.

رانن مانلیس می گوید ما حماس رابه عنوان قدرت حاکم بر غزه مسئول فعالیت هائی می شناسیم که در آنجا صورت می گیرد و علیه هر تلاشی که تروریستها انجام بدهند با شدت پاسخ خواهیم گفت. ما نخواهیم گذاشت تروریستها خط مرزی با غزه را صحنه عملیات تروریستی قرار دهند.

در ماه ها ی اخیر تنش میان غزه و اسرائیل بالا گرفته است زیرا فلسطینی ها تله های انفجاری را در منطقه مرزی با اسرائیل مخفی می کنند و بسیاری از آنها پیش از انفجار کشف و خنثی شده اند. این تله ها بر اثر تابش لیزر بشدت گرم و منفجر می شوند و قطعات آنها به داخل خاک اسرائیل پرتاب می شود. تاکنون چندین سرباز اسرائیلی براثر این انفجارها زخمی شده اند.

منابع نظامی بر این باورند که تله انفجاری که روز پنجشنبه منفجر شد چند روز پیش در جریان برگزاری تظاهرات فلسطینی ها در نوار مرزی کار گذاشته شده بود.

اسرائیل می گوید حماس به بهانه برگزاری تظاهرات در منطقه مرزی، مخفیانه تله های انفجاری را کار می گذارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG