لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

ارتش اسرائیل: ساختمانی در غزه که یک فرمانده ارشد جهاد اسلامی در آن بود، هدف حمله قرار گرفت


خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که یک فرمانده ارشد جهاد اسلامی اوایل روزسه‌شنبه ۲۱ آبان ماه در یک حمله هدفمند از سوی اسرائیل در غزه کشته شده است.

همچنین ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه ۲۱ آبان ماه اعلام کرد که «در یک عملیات مشترک بین ارتش و نیروی شاباک اسرائیل، ساختمانی که یک فرمانده ارشد جهاد اسلامی به نام بهاء ابو‌العطا در آن حضور داشت، مورد هدف قرار گرفته است.»

آسوشیتدپرس به نقل از این گروه شبه نظامی نوشت که همسر ابوالعطا نیز در حمله هوایی کشته و فرزندان آن زخمی شده‌اند.

تصاویر منتشر شده توسط ارتش اسرائیل ساختمانی که فرمانده ارشد جهاد اسلامی در نوار غزه در آن حضور داشت و توسط ارتش اسرائیل مورد هدف قرار گرفته را نشان می دهد.

هدف قرار گرفتن فرمانده ارشد جهاد اسلامی با واکنش شبه نظامیان فلسطینی روبرو شده و ارتش اسرائیل گزارش داد که حدود ۵۰ راکت از غزه به خاک اسرائیل شلیک شده است.

رویترز نوشت که مدارس در جنوب و مرکز اسرائیل در پی این حملات راکتی تعطیل شده است و به مردم گفته شده تا در خانه‌هایشان بمانند.

هنوز از تلفات احتمالی این حملات در اسرائیل گزارش نشده اما رسانه های این کشور اعلام کرده اند که برخی از این راکت ها در حال رهگیری هستند.

اسرائیل گروه فلسطینی «جهاد اسلامی» را عامل نیابتی ایران در غزه می داند. یاکوف امیدرور مشاور سابق امنیت ملی نخست وزیر اسرائیل پیشتر گفته بود که جمهوری اسلامی از طریق این گروه پشت حملات به جنوب اسرائیل است.

ایالات متحده، اسرائیل و چندین کشور دیگر اروپایی این گروه فلسطینی جهاد اسلامی را در فهرست «سازمان‌های تروریستی» قرار داده‌اند. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ ایران از حماس و دیگر گروه های فلسطینی نظیر جهاد اسلامی حمایت کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG