لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۵

ادامه پرتاب راکت به جنوب اسراییل


ادامه پرتاب راکت به جنوب اسراییل
ادامه پرتاب راکت به جنوب اسراییل

اسراییل می گوید شبه نظامیان فلسطینی از زمان برقراری آتش بس در روز سه شنبه، دست کم ۵ موشک بسوی جنوب اسراییل پرتاب کرده اند.

مقامات می گویند راکتها در مناطق باز فرود آمد و گزارشی از این که کسی صدمه دیده باشد نرسیده است.

پیشتر، مصر گفت برای برقراری آتش بس بین اسراییل و شبه نظامیان فلسطینی در نوار غزه، پس از چهار روز حملات هوایی که دست کم ۲۵ فلسطینی را کشت، مشغول مذاکره با طرفین است.

یک مقام امنیتی مصر گفت توافق اسراییل به متوقف ساختن «ترورها» را شامل می شود. اما یک مقام ارشد دفاعی اسراییل گفت اگر لازم شود، کشور از شهروندان خود دفاع خواهد کرد. او گفت «آرامش» از سوی فلسطینی ها با «آرامش» اسراییلی ها روبرو خواهد شد.

در حملات هوایی اسراییل به غزه دست کم ۸۰ نفر از روز جمعه مجروح شده اند. اسراییل می گوید اکثر کسانی که کشته شدند شبه نظامیان بوده اند.

ستیزه گران بیش از ۱۰۰ موشک به جنوب اسراییل پرتاب کرده اند، چندین کارگر کشاورزی تایلندی را مجروح کردند، موحب شدند یک مدرسه بسته شود و زندگی صدها هزار اسراییلی را مختل کردند.

گروه فلسطینی جهاد اسلامی مسئولیت پرتاب بیشتر موشک را بر عهده گرفته است.

گروه چهارگانه میانجیگران صلح خاورمیانه در بیانیه ای طرفین را به آرامش فراخوانده اند.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز نسبت به جدید ترین تشدید خشونت بین نوار غزه و اسراییل ابراز نگرانی کرده است و می گوید غیرنظامیان «بهای سنگینی» می پردازند.

او روز دوشنبه در سخنانی در شورای امنیت گفت پرتاب موشک به سوی شهروندان اسراییلی «قابل قبول نیست» و از اسراییل نیز خواست «حد اکثر خویشتنداری» را به کار برد.

XS
SM
MD
LG