لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۹

صدور مجوز انتقال اتومبیل به نوار غزه برای اولین بار پس از سال ۲۰۰۷


بسیاری از اقلام بازار از طریق تونل های زیرزمینی مصر به نوار غزه منتقل می شود
بسیاری از اقلام بازار از طریق تونل های زیرزمینی مصر به نوار غزه منتقل می شود

روز دوشنبه ۲۰ اتوموبیل شخصی از طریق گذرگاه مرزی کرم شالوم که توسط اسرائیل کنترل میشود وارد غزه شد. اسرائیل موافقت کرده است که بعنوان تخفیفی در محاصره نوار غزه که از ماه ژوئن به اجرا گذاشته شده بود صادرات اتوموبیل به غزه از سر گرفته شود

اسرائیل مجوز صدور خودرو به نوار غزه را صادر کرد. این اجازه از سال ۲۰۰۷ که حماس کنترل آن سرزمین را بدست گرفت لغو شده بود.

روز دوشنبه ۲۰ اتوموبیل شخصی از طریق گذرگاه مرزی کرم شالوم که توسط اسرائیل کنترل میشود وارد غزه شد. اسرائیل موافقت کرده است که بعنوان تخفیفی در محاصره نوار غزه که از ماه ژوئن به اجرا گذاشته شده بود صادرات اتوموبیل به غزه از سر گرفته شود.

اسرائیل این اقدام را در واکنشی به انتقادهای بین المللی انجام داد که در پی تهاجم تکاوران اسرائیلی به یک شناور حامل کمک در آبهای بین المللی شدت گرفته بود. آن شناور برای رساندن کالاهای امدادی عازم نوار غزه بود.

در آن هنگام کماندوها بهنگام درگیری با فعالان ترک طرفدار فلسطینیها در یکی از کشتیها به روی آنان آتش گشودند که در جریان این درگیری ۹ نفر کشته شدند.

اسرائیل همچنان به محدود ساختن صدور برخی کالاها و مواد که میتواند از سوی شورشیان فلسطینی برای ساخت اسلحه و یا سایر استحکامات برای حمله به اسرائیل مورد استفاده قرار گیرد، ادامه میدهد.

علی رغم محاصره غزه، اتوموبیل همچنان از طریق تونلی که توسط قاچاقچیان در مرز مصر – غزه ساخته شده وارد آن سرزمین میشده است.

XS
SM
MD
LG