لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۹

آتش در حیفا کنترل شد، اما در مناطق دیگر اسرائیل همچنان به پیش می رود


حیفا در شمال اسرائیل - پنجشنبه ۲۴ نوامبر
حیفا در شمال اسرائیل - پنجشنبه ۲۴ نوامبر

آتش نشان های اسرائیلی روز جمعه شعله های آتش در حیفا سومین شهر بزرگ این کشور را مهار کردند. مسئولان اسرائیلی روز پنجشنبه ساکنین شهر حیفا را به ترک خانه هایشان فراخوانده بودند. مسئولان همچنان مشغول خاموش کردن شعله های آتش در دیگر مناطق اسرائیل برای چهارمین روز متوالی هستند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس بیش از ۶۰ هزار نفر از ساکنین حیفا به خانه هایشان بازگشته اند. آتش سوزی بر اثر آب و هوای خشک و وزش باد از قسمت های مرکزی کشور شروع شد و تا شمال پیش رفت و شدت گرفت. مسئولان عمدی بودن آتش سوزی در برخی قسمت ها را رد نکرده اند.

با آن که آماری از موارد مرگ و جراحت های احتمالی گزارش نشده اما ده ها نفر به دلیل خفگی ناشی از دود بستری شده اند. صدها خانه آسیب دیده و ارتش اسرائیل در اقدامی نادر از پرسنل ذخیره خواست تا در کار اطفاء حریق به نیروهای پلیس و امداد بپیوندند.

نیروهای امدادی از سوی مسئولان فلسطینی و چندین کشور ازجمله ایتالیا، قبرس، یونان، کرواسی، و آمریکا در کار اطفاء حریق به کمک اسرائیل شتافته اند.

آمریکا یک بوئینگ ۷۴۷ تانکردار که بزرگترین هواپیمای اطفاءحریق جهان به شمار می رود را به اسرائیل اعزام کرد. این هواپیما قادر به حمل ۷۵ تن ماده اطفاء حریق است و قرار است عصر جمعه عملیات هوایی برای خاموش کردن آتش را آغاز کند.

مسئولان گفته اند که یک روستای کوچک در مناطق جنگلی حاشیه اورشلیم تخلیه شده است و آتش در مناطق دیگر تحت کنترل است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG