لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

چهارمین روز نبرد بین المللی با شعله های سرکش آتش در اسرائیل


چهارمین روز نبرد بین المللی با شعله های سرکش آتش در اسرائیل
چهارمین روز نبرد بین المللی با شعله های سرکش آتش در اسرائیل

یک هواپیمای غول پیکر ۷۴۷ به تلاش ها برای مهار آتش سوزی در اسرائیل پیوست. پیوستن هواپیمای آمریکایی به تلاش های بین المللی جانی تازه داده است. تلاش برای مهار آتش سوزی، پنجشنبه گذشته آغاز شد.

این هواپیمای آمریکایی، بر خلاف دیگر هواپیماها قادر به پرواز در شب است و همین قابلیت به عملیات آتش نشانی امکان می دهد که بدون مقفه ادامه یابد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل آتش سوزی در اسرائیل را عظیم توصیف کرده و گفته است برای مهار آن به تکنولوژی های متفاوت و همکاری بین المللی نیاز است.

آتش نشان ها دراسرائیل ابراز امیدوار ی کرده اند آتش سوزی جنگل نزدیک شهر بندری حیفا را در کنترل درآورند. این آتش سوزی که در تاریخ کشور اسرائیل بی سابقه است از هفته پیش آغاز شده است.

حدود ۲۰ کشور برای مهار شعله های سرکش آتش که بیش از ۵۰۰۰ هکتار از جنگل های کارمل در شمال اسرائیل را نابود کرده است، هواپیماها و تجهیزات آتش نشانی خود را به این منطقه اعزام کرده اند. به رغم به بن بست رسیدن مذاکرات صلح خاورمیانه، فلسطینی ها در اقدامی کم سابقه به نشان همکاری، سه موتور آتش نشانی و کارشناسان آتش نشان را، به اسرائیل اعزام کردند.

روز شنبه دو برادر نوجوان به اتهام آتش زدن جنگل که به مرگ ۴۱ نفر انجامید بازداشت شدند. این دو نوجوان که گفته می شود بر اثر بی احتیاطی موجب آغاز آتش سوزی شده اند، روز یکشنبه در دادگاه حاضر شدند و به گفته سخنگوی پلیس قرار بازداشت آنها تمدید شد.

اسرائیل برای مقابله با این آتش سوزی که موجب جابه جایی نزدیک به ۱۷ هزار نفر شده است، آمادگی نداشت. انتقادها علیه عملکرد دولت در مواجهه با این فاجعه روبه افزایش است و برخی خواستار استعفای مقامات دولتی شده اند.

XS
SM
MD
LG