لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۶

طرح های مدرن با نقش و نگار هنر اسلامی در بازار اسرائیل


سحر ابو سیف، طراح عرب اسرائیلی ۳۲ساله.

سحر ابو سیف، طراح عرب اسرائیلی ۳۲ساله، با ترکیب طرح های مدرن، با نقش و نگارهای هنر اسلامی، کیف و کفش طراحی می کند.

ابو سیف طرح های برش روی چرم را ارایه می کند و توسط کفاشان در تل آویو از آنها کفش های شیک و مدرن ساخته می شود.

کارهای دست ساز او، برای مثال یک جفت کفش از حدود ۱۴۰ تا ۲۰۰ دلار آمریکا قیمت دارد و یک کیف دستی طرح او حدود ۱۶۰ دلار است.

او که در دانشگاه تل آویو، طراحی مد خوانده است می گوید:"من اول، طراحی کفش را یاد گرفتم که شامل اندازه گیری و برش کفش بود. در طول سال دوم تحصیلی ام، روی طراحی و منابع الهام کار کردیم. در سال دوم تحصیلی این فرصت را داشتم تا چیزهای جدید را تجربه کنم و متوجه شوم که علاقه ام بیشتر به چه چیزی است."

ابو سیف که یک استودیوی هنری در شهر رام الله دارد، می افزاید: "من وقت زیادی را در رام الله و نابلس در کرانه باختری می گذرانم. عاشق این نواحی هستم، با تمام اشکال و فرم هایی که در خیابان های محله می بینید مثل مغازه های قدیمی، حس ارتباط قوی ای دارم."

سحر می گوید : "هر وقت این اشکال و نقش و نگارهای هندسی را می بینم می اندیشم که باید آنها را در طرح هایم داشته باشم. حس می کنم باید حروف عربی و خطاطی را در کارهایم استفاده کنم."

ویدئوی این گزارش را اینجا ببینید:

مثل خیلی از طراحان جدید و نوپا، ابو سیف برای ترویج کارهایش و فروش آنها از شبکه های اجتماعی استفاده می کند.

او از مثل فیسبوک و اینستاگرم استفاده می کند تا طرح هایش را در معرض دید عموم بگذارد. به این ترتیب مشتری های جدید در شبکه های مجازی درباره محصولات او صحت می کنند و این یعنی سفارش بیشتر.

این طراح جوان امیدوار است بتواند توجه خریداران کشورهای عربی نواحی خلیج فارس را جذب کرده و به بازار این منطقه راه یابد؛ هر چه باشد برخی از انها خیلی پولدار هستند و خوب پول خرج می کنند.

XS
SM
MD
LG