لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۵

طرح های مدرن با نقش و نگار هنر اسلامی در بازار اسرائیل


سحر ابو سیف، طراح عرب اسرائیلی ۳۲ساله.
سحر ابو سیف، طراح عرب اسرائیلی ۳۲ساله.

سحر ابو سیف، طراح عرب اسرائیلی ۳۲ساله، با ترکیب طرح های مدرن، با نقش و نگارهای هنر اسلامی، کیف و کفش طراحی می کند.

ابو سیف طرح های برش روی چرم را ارایه می کند و توسط کفاشان در تل آویو از آنها کفش های شیک و مدرن ساخته می شود.

کارهای دست ساز او، برای مثال یک جفت کفش از حدود ۱۴۰ تا ۲۰۰ دلار آمریکا قیمت دارد و یک کیف دستی طرح او حدود ۱۶۰ دلار است.

او که در دانشگاه تل آویو، طراحی مد خوانده است می گوید:"من اول، طراحی کفش را یاد گرفتم که شامل اندازه گیری و برش کفش بود. در طول سال دوم تحصیلی ام، روی طراحی و منابع الهام کار کردیم. در سال دوم تحصیلی این فرصت را داشتم تا چیزهای جدید را تجربه کنم و متوجه شوم که علاقه ام بیشتر به چه چیزی است."

ابو سیف که یک استودیوی هنری در شهر رام الله دارد، می افزاید: "من وقت زیادی را در رام الله و نابلس در کرانه باختری می گذرانم. عاشق این نواحی هستم، با تمام اشکال و فرم هایی که در خیابان های محله می بینید مثل مغازه های قدیمی، حس ارتباط قوی ای دارم."

سحر می گوید : "هر وقت این اشکال و نقش و نگارهای هندسی را می بینم می اندیشم که باید آنها را در طرح هایم داشته باشم. حس می کنم باید حروف عربی و خطاطی را در کارهایم استفاده کنم."

ویدئوی این گزارش را اینجا ببینید:

مثل خیلی از طراحان جدید و نوپا، ابو سیف برای ترویج کارهایش و فروش آنها از شبکه های اجتماعی استفاده می کند.

او از مثل فیسبوک و اینستاگرم استفاده می کند تا طرح هایش را در معرض دید عموم بگذارد. به این ترتیب مشتری های جدید در شبکه های مجازی درباره محصولات او صحت می کنند و این یعنی سفارش بیشتر.

این طراح جوان امیدوار است بتواند توجه خریداران کشورهای عربی نواحی خلیج فارس را جذب کرده و به بازار این منطقه راه یابد؛ هر چه باشد برخی از انها خیلی پولدار هستند و خوب پول خرج می کنند.

XS
SM
MD
LG