لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۹

اسرائیل ناوگان هواپیماهای جنگی اف-۳۵ خود را گسترش می دهد


اسرائیل روز یکشنبه گفت ناوگان نسل آینده جت های جنگی اف-۳۵ خود را گسترش می دهد. مسئولان این کشور می گویند این اقدام به حفظ برتری نظامی اسرائیل بر همسایگانش در سالهای آینده کمک می‌کند.

دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که کابینه امنیتی او خرید ۱۷ فروند اف-۳۵ جدید را تایید کرده است. به گفته این نهاد به این ترتیب شمار این نوع هواپیما در نیروهای هوایی اسرایئل به ۵۰ فروند می رسد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس اف-۳۵ گران ترین سلاح پنتاگون است و قیمت تمامی آنها در پنتاگون حدود ۴۰۰ میلیارد دلار برآورد می شود.

اسرائیل از جمله متحدان اندکی است که این نوع هواپیما را از آمریکا دریافت می کند. پیش بینی می شود که اولین اف-۳۵ حدود سه هفته دیگر به اسرائیل برسد.

یک مقام ارشد نیروهای هوایی اسرائیل این خرید را تحولی تعیین کننده خواند که در مواجهه با چالش های منطقه ای به اسرائیل ابزار جدیدی می دهد.

او گفت توانایی های این نوع هواپیمای جنگی قابلیت اسرائیل به اقدام آزادانه در شرایط خشن را حفظ می کند. این مقام که به شرط محفوظ ماندن نامش به آسوشیتدپرس گفت و گو کرده، گفت اسرائیل بلافاصله کار آموزش با هواپیماهای جدید را آغاز می کند اما چند ماه طول می کشد تا ناوگان جدید وارد کار عملیاتی شوند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG