لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۹

پیام نتانیاهو به «رهبران مردد اروپا»؛ زمان زیادی برای اصلاح توافق ایران نمانده است


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، می گوید به رهبران مردد اروپایی خواهد گفت که زمان زیادی برای اصلاح توافق هسته ای وجود ندارد.

تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت: نتانیاهو در سفر به سوییس برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد در داووس گفت این پیام را در دیدارهایش با امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه، و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، مطرح خواهد کرد. مکرون آشکارا علیه ترک توافق هسته ای هشدار داده و دولت مرکل هم به حمایت از برجام ادامه می دهد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: «طی هفته های آتی به آن ها خواهم گفت، برای تلاش و ارائه تغییرات واقعی و نه صوری در توافق هسته ای خطرناک با ایران آخرین فرصت را خواهند داشت.»

نتانیاهو تصریح کرد: «در هر صورت، با یا بدون یک توافق، سیاست ما جلوگیری از مسلح شدن رژیم تروریست در ایران به جنگ افزار هسته ای است که ما، خاورمیانه و تمام جهان را به خطر می اندازد.»

نتانیاهو هفته گذشته به رهبران اروپا هشدار داد موضع ترامپ بر سر برجام را جدی بگیرند.

نخست وزیر اسرائیل درباره تماس تلفنی اخیرش با رییس جمهوری فرانسه گفته بود: «به او گفتم، اگر توافق را تغییر ندهیم، تخاصم ایران در منطقه و قابلیت اش برای تهدید فرانسه با موشک هایش دو چندان خواهد شد. اگر توافق اصلاح نشود آن ها از جنگ افزار هسته ای برخوردار خواهند شد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG