لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۵

پارلمان اسرائیل به انحلال خود رای داد


قانونگزاران اسرائیلی دو شنبه شب در پی یک اجلاس جنجالی به انحلال پارلمان رای دادند. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که خود درخواست برگزاری انتخایات زودرس را مطرح کرد، در جلسه روز دوشنبه پارلمان بر خطری که یک ایران اتمی برای اسرائیل خواهد داشت تاکید و از عملکرد ۴ سال گذشته دولتش در قبال ایران دفاع کرد.

نتانیاهو گفت: «ما طی چهار سال گذشته برنامه هسته ای ایران را در صدر فهرست چالش های جهانی قرار دادیم. امروز تحریم های بیسابقه ای بر ایران اعمال شده، تحریم هایی که به اقتصادش شدیدا لطمه زده است. و امروز ما توانایی اقدام علیه ایران و متحدانش را داریم که در گذشته نداشتیم.»

بنامین نتانیاهو در پارلمان اسرائیل گفت «کسی که خطر یک ایران اتمی برای اسرائیل را جدی نگیرد لیاقت رهبری اسرائیل را حتی برای یک روز ندارد».

با برگزاری احتمالی انتخابات پارلمانی اسرائیل در اواخر ژانویه ۲۰۱۳ و جای خالی یک رقیب جدی برای نخست وزیر اسرائیل انتظار می رود بنیامین نتانیاهو یک دوره دیگر زمامداری اسرائیل را در دست داشته باشد.

ناتوانی در پیشبرد روند صلح با فلسطینی ها و رابطه پرتنش با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا از جمله نقاط ضعف بنیامین نتانیاهو به شمار می رود.
XS
SM
MD
LG