لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۵

جنگ لفظی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی و رئیس ستاد ارتش اسرائیل درباره حمله به ایران


 عبدالرحیم موسوی (راست) فرمانده ارتش جمهوری اسلامی و هرتزی هالوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل
عبدالرحیم موسوی (راست) فرمانده ارتش جمهوری اسلامی و هرتزی هالوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل

عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران به اظهارات اخیر رئیس ستاد ارتش اسرائیل واکنش نشان داد و گفت: «در اندازه یکی از عملیات‌های دفاع مقدس ما هستید.»

خبرگزاری فارس روز دوشنبه ۲۱ فروردین نوشت، عبدالرحیم موسوی گفت:‌ «هرکس اندک آشنایی با امور نظامی دو طرف داشته باشد به خوبی در می‌یابد که رژیم صهیونیستی در اندازه و مقیاس به روز شده یکی از عملیات‌های دوران هشت سال دفاع مقدس ما است.»

پیشتر، صدای آمریکا گزارش داد که هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل به رادیو ارتش این کشور گفت که اگرچه همکاری امنیتی با ایالات متحده مفید است اما «ضروری» نیست و اسرائیل می‌داند که چگونه «به تنهایی» عمل کند. هالوی افزود: «در سال‌های آینده، ارتش اسرائیل با وجود بعد مسافت، توانایی‌های خود را در برابر ایران بسیار تقویت خواهد کرد. پاسخ ما قاطعانه خواهد بود.»

این اظهارات این مقام نظامی اسرائیل، یک روز پس از گفتگوی تلفنی هالوی با فرمانده سنتکام، مایکل کوریلا، بیان شده بود.

ارتش اسرائیل در دو سال اخیر تقابل مستقیم با نیروهای سپاه قدس ایران در سوریه داشته است. در این بین چند انفجار در داخل ایران از جمله در بهمن‌ماه در یک سایت نظامی أصفهان به حمله اسرائیل منتسب شد اما مقامات اسرائیل هرگز در این مورد موضع گیری مستقیم نکردند.

از زمان روی کار آمدن بنیامین نتانیاهو، لحن دولت اسرائیل درباره برنامه هسته ای جمهوری اسلامی تندتر شده و نخست وزیر اسرائیل در ماه گذاشته چند دیدار بار هبران کشورهای اروپایی داشت. نتانیاهو می‌گوید اسرائیل هر کاری لازم باشد انجام می‌دهد تا مانع یک ایران هسته‌ای شود.

XS
SM
MD
LG