لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۲

گزارش وال استریت جورنال: اسرائیل نبرد علیه ایران را گسترش می‌دهد


روزنامه وال استریت جورنال در گزارشی نوشت: اسرائیل برای عقب راندن دشمن از نزدیک شدن به مرزهایش، به حملات خود علیه کاروان های ایرانی در سوریه با هدف جلوگیری از ارسال تسلیحات برای حزب الله و شبه نظامیان مورد حمایت تهران شدت بخشیده است.

این حملات اهدافی را در مرز سوریه و عراق تا اهدافی را در نزدیکی مرز اسرائیل در بر می گیرد. تحرکات مشکوک ایران در سوریه هدف اصلی حملات است.

اسرائیل در حمله ماه ژوئن به مرز سوریه و عراق قصد داشت تلاش های ایران در ایجاد راهی مطمئن برای ارسال تسلیحات از طریق عراق به سوریه و لبنان را ناکام بگذارد.

حمله در تاریکی شب ۱۷ ژوئن به یک ویلا در روستایی در جنوب ابوکمال انجام گرفت. به گفته مقامات، شبه نظامیان شیعه عراقی آن جا با همکاری با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال قاچاق اسلحه از عراق به سوریه بودند.

در این حملات بیش از ۲۰ جنگجو از گروه «کتائب حزب الله»، شبه نظامیان شیعه عراقی مورد حمایت ایران، کشته شدند.

هدف اسرائیل از چنین حمله ای چند صد کیلومتر دورتر از مرزهایش این است که نشان دهد تلاش های ایران برای ایجاد پلی زمینی به دریای مدیترانه را تحمل نمی کند.

اسرائیل مشخصا نسبت به گسترش و تکثیر موشک های دوربرد و سیستم های دفاع ضد هوایی ابراز نگرانی کرده است. اسرائیل بیم دارد افزایش کنترل منطقه ای تهران به جمهوری اسلامی این امکان را بدهد که سخت افزار نظامی و پرسنل از ایران به بیخ گوش اسرائیل بفرستد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG