لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۷

همسر نتانیاهو با اتهام سوء استفاده مالی ده ها هزار دلاری روبروست


خانم نتانیاهو متهم به سوءاستفاده از بودجه نخست وزیری شده و قرار است دادستانی او را مطلع کند.
خانم نتانیاهو متهم به سوءاستفاده از بودجه نخست وزیری شده و قرار است دادستانی او را مطلع کند.

رسانه های اسرائیل می گویند سارا نتانیاهو، همسر نخست وزیر این کشور با اتهام سوءاستفاده از اموال عمومی به ارزش حدود ۱۱۱ هزار دلار روبروست.

روزنامه هاآرتص روز دوشنبه نوشت «آویچی مندلبلیت» دادستان کل اسرائیل در هفته های آتی همسر نخست وزیر را در مورد اتهاماتش آگاه می کند.

سارا نتانیاهو متهم است از پولی که برای هزینه کردن در اقامتگاه رسمی نخست وزیر در نظر گرفته شده بود، سوءاستفاده کرده و آن را برای امور خانه شخصی خود و همسرش بنیامین نتانیاهو هزینه کرده است.

تلویزیون کانال دو اسرائیل گزارش داده که خانم نتانیاهو برای اثبات اینکه در جریان تحقیقات در مورد اتهاماتش دروغ نگفته، داوطلبانه در آزمون دروغ سنج شرکت کرده و به سوالات پاسخ داده است.

اتهام علیه همسر نخست وزیر اسرائیل در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز خود جداگانه با اتهاماتی مانند دریافت رشوه و اخاذی روبروست. نخست وزیر متهم به دریافت هدایای «نامناسب» مانند سیگار و شامپاین از افراد ثروتمند است.

البته آقای نتانیاهو این اتهامات را رد می کنند. آقا و خانم نتانیاهو اتهامات علیه خود را بی اساس خوانده اند و وکیل آنها از یک کارزار همیشگی رسانه ای برای «بدنام کردن خانواده نتانیاهو» انتقاد کرده است.

یوسی کوهن می گوید این کمپین رسانه ای اعتراض می کند که چرا « مستخدم خانه نتانیاهو به پدر ۹۷ ساله سارا نتانیاهو که در بستر مرگ بوده، یک فنجان چای داده است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG