لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

جمهوری اسلامی یک محصول جدید رو کرد: خواننده‌ای به نام «اندی اسلامی»


در روزهای گذشته، موزیک ویدئویی از «پیام محمودیان» خواننده پاپ که در ایران فعالیت می کند در فضای مجازی دست به دست می شود.

این خواننده که در سبک موسیقی و صدایش، شباهت زیادی به «اندی»، خواننده مشهور موسیقی پاپ ساکن لس آنجلس دارد با ترانه ای که مضمونی مذهبی دارد، سوژه کاربران شده است.

این کلیپ که در آن به خواندن قرآن، صدقه ، زکات و خیرات اشاره می شود باعث شده توجه ها به شباهت این خواننده با اندی بیشتر جلب شود.

تعدادی، ظهور چنین خواننده هایی را به طرح آیت الله علی خامنه ای برای به کارگیری «الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت» ربط داده اند.

عده ای، دیگران را از به اشتراک گذاشتن چنین آثاری منع کرده اند و برخی نیز از اینکه جمهوری اسلامی هنرمندان ارزشمندی چون «محمد رضا شجریان» استاد آواز ایران را به حاشیه رانده ابراز تأسف کرده اند.

جمهوری اسلامی، آثار خواننده های ایرانی خارج از ایران را مجاز نمی داند و نمایش ساز همچنان در صدا و سیما ممنوع است.

هر چند به نظر نمی رسد کارهای آقای محمودیان هنوز مجوز رسمی گرفته باشد ولی برخی از خواننده ها در سالهای اخیر با خواندن ترانه های مذهبی تلاش کرده اند مسیر فعالیت و دریافت مجوز را برای خود هموار کنند.

همچنین در چند سال گذشته، آثار هنرمندان قدیمی فعال در لس آنجلس توسط هنرمندان داخلی در فیلمها و سریال های پخش خانگی بازتولید شده است از جمله سریال «شاه گوش» که در آن محسن تنابنده در نقش خواننده ای شبیه «ابی» ظاهر شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG