لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۶

مرکز اسلامی انگلیس، وابسته به جمهوری اسلامی تعطیل شد


پوستر تعطیلی مرکز اسلامی لندن
پوستر تعطیلی مرکز اسلامی لندن

مرکز اسلامی انگلیس، وابسته به جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه ۳خرداد ماه، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشد.

سایت دیده‌بان ایران تصریح کرده است که هیات امناء این مرکز پیش تر از سوی کمیسیون خیریه بریتانیا برکنار شده بودند.

نازنین بنیادی، فعال حقوق بشر و از مخالفان جمهوری اسلامی، با استقبال از این خبر، مدیر مرکز اسلامی انگلیس را نماینده علی خامنه‌ای معرفی کرده و نوشته است که بودجه این نهاد به وسیله جمهوری اسلامی ایران تامین می‌شده است.

مرکز اسلامی انگلیس، از مراکز تبلیغ شیعه در انگلستان، در سال ۱۳۷۷ تاسیس شده و هاشم موسوی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی ایران، از سال ۱۳۹۷ ریاست آن را برعهده دارد.

نازنین بنیادی در پیامی توئیتری از تلاش تمام کسانی که خواستار تعطیلی این نهاد شده‌بودند قدردانی کرده و افزوده است حکومت ایران و نمایندگانش نباید در هیچیک از کشورهای دموکراتیک دارای پناهگاه امن باشند.

مرکز اسلامی انگلیس به علت تعطیلی این نهاد اشاره‌ای نکرده و در اعلامیه نصب شده بر روی درب ورودی این مرکز نوشته شده «به دلیل شرایط خاص، تمامی برنامه‌های فرهنگی و آموزش این مرکز از جمله دعاهای هفتگی و نماز جماعت تا اطلاع بعدی برگزار نمی‌شود.»

به گزارش برخی منابع خبری، چند موسسه اسلامی دیگر از جمله دارالقرآن الکریم، انجمن جوانان الفجر و موسسه مطالعات اسلامی از زیرمجموعه‌های مرکز اسلامی انگلیس محسوب شده و در بریتانیا سرگرم فعالیت هستند.

مقامات جمهوری اسلامی هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

XS
SM
MD
LG