لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۲

تعداد نیروهای داعش در سوریه و عراق به کمتر از هزار نفر رسید


بنا به تازه ترین برآوردهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در عراق و سوریه، شمار نیروهای وابسته به داعش در عراق و سوریه کمتر از هزار نفر است.

به گزارش رویترز، سه هفته پیش ائتلاف در گزارشی گفته بود هنوز جنگجویان داعش سه هزار نفر هستند و اکنون می گوید این رقم، به یک سوم رسیده است. اغلب آنها کسانی هستند که از کشورهای دیگر برای همراهی با داعش به عراق و سوریه آمده اند.

در رقم اعلام شده شمار داعشی هائی که هنوز در مناطق زیر کنترل ارتش اسد و متحدان آن هستند، به حساب نیامده است.

سرهنگ رایان دیلن سخنگوی ائتلاف ضد داعش از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است که آیا داعشی های فراری از سوریه به کشورهای اروپائی فرار کرده اند یا نه.

سخنگوی ائتلاف تنها به این نکته پرداخت که ائتلاف مصمم است همه جنگجویان داعشی را بکشد یا دستگیر کند و شبکه جهانی داعش را نابود سازد.

در هفته های اخیر دولتهای عراق و سوریه اعلام کرده اند به پیروزی نهائی در بیرون راندن جنگجویان داعشی از این دو کشور دست یافته اند.

روز چهار شنبه روسیه، پشتیبان اصلی رژیم اسد در سوریه اعلام کرد جنگ اصلی برای به شکست کشاندن داعش در این کشور به پایان رسیده است. سرگی لاورف وزیر خارجه روسیه می گوید اکنون امر مبرم در سوریه مبارزه با جبهه النصره است که از خارج حمایت می شود.گفته می شود جبهه النصره که از آغاز جنگ داخلی در سوریه حضور پیدا کرده است از حمایت های مالی و نظامی ریاض برخوردار است و با رژیم اسد می جنگد.

دولت آمریکا در راس یک ائتلاف بین المللی از سال ۲۰۱۴ با حمله های هوائی به مواضع داعش در سوریه و عراق با این گروه مبارزه می کرده و با اعزام مشاوران نظامی به عراق ، به بغداد در بیرون راندن داعش از موصل و سایر مناطق این کشور کمک کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG