لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۰

حملات هوایی ارتش عراق به مقر رهبر داعش: ابوبکر بغدادی ناپدید شد


ارتش عراق خبر از یک حمله هوایی به خانه ای در غرب عراق داد که گفته می شود ابوبکر بغدادی، رهبر کنونی داعش، در آن حضور داشته است، اما ارتش تأیید نکرد که او در این حمله کشته شده است یا نه.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش عراق در بیانیه ای که روز دوشنبه ۲۵ بهمن منتشر کرده گفت جنگنده های اف-۱۶ عراقی روز شنبه خانه ای در غرب عراق را که محل ملاقات ابوبکر بغدادی و فرماندهان داعش بوده، هدف حملات خود قرار داده اند.

این بیانیه به فهرستی از ۱۳ فرمانده داعش اشاره می کند که در این حملات هدف قرار گرفته اند، اما نام بغدادی در آنها ذکر نشده است.

ارتش عراق گفته است که بغدادی هفته گذشته شهر رقه در سوریه را به مقصد شهر القائم در منطقه مرزی عراق ترک کرده بود.

بنا به گزارش ارتش عراق، سه مورد از مواضع داعش در مناطق غربی عراق نیز هدف موجی از حملات هوایی قرار گرفته اند که منجر به کشته شدن ۶۴ پیکارجوی داعش شده است.

در بیانیه ارتش عراق آمده که هدف سفر بغدادی به عراق، نشستی با فرماندهان داعش بوده تا به عقب‌نشینی پیکارجویان داعش در موصل و تعیین جانشینی برای بغدادی بپردازند.

ابراهیم البدری القرشی السامرائی که بعدها در سمت رهبر داعش به ابوبکر بغدادی شهرت پیدا کرده، چندین بار موضوع گزارش هایی بوده که مدعی شده اند او مجروح یا کشته شده است.

آخرین پیامی که از سوی بغدادی منتشر شده برمی گردد به ماه نوامبر سال گذشته که در آن از پیکارجویان داعش می خواهد به دفاع از موصل ادامه دهند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG