لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

اعدام ۱۴۰ غیرنظامی در موصل توسط داعش


مقام های عراقی از اعدام بیش از یکصد غیرنظامی در موصل توسط داعش در یک هفته اخیر خبر دادند.

مقام های عراقی روز جمعه اعلام کردند غیرنظامیان داعش در عراق طی یک هفته اخیر چندین غیرنظامی را که در حال فرار از موصل غربی بودند اعدام و اجساد آنها را از دکل های برق آویزان کردند.

شورای امنیت اقلیم کردستان در پیامی توئیتری گفت شبه نظامیان داعش ۱۴۰ غیرنظامی را که قصد گریز به مناطق تحت کنترل نیروهای امنیتی عراقی را داشتند قتل عام کردند. به گفته این شورا، نیروهای داعش جسد تعدادی از این کشته شدگان را از دکل های برق آویزان کرده و جسدهای دیگر را نیز در خط مقدم قرار دادند.

شبه نظامیان داعش در هفته های اخیر برای مقابله با حمله نیروهای عراقی به مناطق تحت کنترل خود غیرنظامیان را هدف قرار داده است. شبه نظامیان داعش برای عبرت دیگران، چندین غیرنظامی را اعدام کرده و به سمت مردان، زنان، و کودکان در حال فرار تیراندازی و یا خمپاره پرتاب کردند.

عملیات گسترده نیروهای عراقی برای بازپس گیری موصل که از سال ۲۰۱۴ به اشغال داعش در آمد، ۲۶ مهر ۱۳۹۵ آغاز شد. بخش شرقی موصل کاملا آزاد شده اما عملیات در بخش غربی همچنان ادامه دارد.

حضور غیرنظامیان در موصل که از آن به عنوان مرکز خلافت خودخوانده داعش در عراق یاد می‌شود، و استفاده آن گروه افراطی از این غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی، عملیات ارتش را کند کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG