لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

افزایش عملیات انتحاری داعش همزمان با تشدید فشارهای بین‌المللی


ماموران آتش نشانی در حال امدادرسانی در محل انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق - آرشیو
ماموران آتش نشانی در حال امدادرسانی در محل انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق - آرشیو

همزمان با افزایش فشارهای بین‌المللی علیه گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی، این گروه افراطی آماری را منتشر کرده است که حکایت از روی آوردن به عملیات تروریستی و انتحاری دارد.

بر اساس اینفوگرافی که داعش منتشر کرده است، این گروه در ژانویه ۲۰۱۶ اقدام به انجام ۸۵ عملیات انتحاری در عراق و سوریه کرده‌ است؛ که در ۳۸ مورد از کمربند انفجاری و در ۴۷ مورد از بمب‌های جاسازی شده در خودرو استفاده شده است.

نیروهای کرد در عراق و سوریه، نیروهای دولتی و همچنین گروه‌های مخالف دولت بشار اسد در سوریه، بسیج مردمی و نیروهای دولتی عراق، اهداف عمده این حملات انتحاری بوده‌اند.

به دنبال افزایش حملات ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه مواضع داعش، بویژه در چند ماه‌ اخیر، این گروه افراطی بویژه در عراق، متحمل ضربات سنگینی شده است.

به دنبال توقف پیشروی‌های پیکارجویان داعش در عراق و سوریه، و آزادسازی بخش‌هایی از مناطق تحت تصرف آنها، این گروه افراطی به عملیات انتحاری بیشتری دست زده است.

با توجه به این که عملیات ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق بیش از سوریه بوده است، به گفته داعش، شمار عملیات انتحاری در عراق حدود دو برابر بیش از سوریه بوده است.

XS
SM
MD
LG