لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۵

گزارشگران بدون مرز بازداشت امیرعباس آذرم‌وند را محکوم و از عدم دسترسی مصطفی عبدی به دارو ابراز نگرانی کرد


سازمان گزارشگران بدون مرز
سازمان گزارشگران بدون مرز

سازمان گزارشگران بدون مرز در بیانیه‌ای بازداشت امیرعباس آذرم‌وند روزنامه‌نگار را محکوم کرد و نسبت به این که مصطفی عبدی زندانی عقیدتی مبتلا به کرونا در زندان به دارو دسترسی ندارد، ابراز نگرانی کرد.

امیرعباس آذرم‌وند روزنامه‌نگار اقتصادی در تجمع مدافعان حقوق زنان هم‌زمان با روز جهانی زن در مقابل تئاتر شهر در تهران بازداشت شد.

گزارشگران بدون مرز در بیانیه‌ای که ۱۹ اسفند منتشر شده اعلام کرد، مقامات قضایی ایران پس از انتقال آقای آذرم‌وند به زندان اوین مدعی شده‌اند او «خود خواهان اجرای حکم چهار سال و سه ماه زندانش» شده است؛ ادعایی که این روزنامه‌نگار در تماس تلفنی نخست خود از زندان با خانواده‌اش، آن را تکذیب کرده است.

امیرعباس آذرم‌وند دهم شهریور سال جاری در منزل والدین خود بازداشت شد، اما بعد با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به طور موقت آزاد شده بود.

در بیانیه سازمان گزارشگران بدون مرز همچنین به محرومیت مصطفی عبدی، درویش زندانی و همکار وب‌سایت مجذوبان نور، از دسترسی به دارو اشاره شده است. آقای عبدی برای سومین بار در کمتر از دو سال در زندان بزرگ تهران فشافویه به کرونا مبتلا شده و خانواده او می‌گویند از دسترسی به دارو محروم شده است.

با گذشت چهار سال از حمله ماموران انتظامی و امنیتی به دراویش در گلستان هفتم تهران و بازداشت شماری از دراویش گنابادی،‌ چهار درویش شامل مصطفی عبدی، عباس دهقان، محمدرضا شریفی‌مقدم و کسری نوری همچنان در زندان‌های تهران بزرگ و عادل‌آباد شیراز زندانی هستند.

XS
SM
MD
LG