لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

فعالان: داعش شهرک استراتژیک در سوریه را از کنترل دولت خارج کرد


تانک داعش - سوریه
تانک داعش - سوریه

پیکار جویان گروه «دولت اسلامی» (داعش) روز پنجشنبه یک شهرک استراتژیک در سوریه را که در کنترل نیروهای طرفدار دولت بود تصرف کردند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، مدیر سازمان نظارت بر وضعیت حقوق بشر سوریه گفت داعش القریتین در جنوب شرقی کشور در استان حمص را در پی زدوخوردهای شدید با نیروهای طرفدار دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه تصرف کرد.

کنترل القریتین به «دولت اسلامی» اجازه می دهد مناطقی را که در استان حمص در کنترل دارد با نواحی زیر کنترل خود در قلمون ارتباط دهد و نیرو و تجهیزات را بین دو منطقه منتقل کند.

مدیر گروه ناظر بر وضعیت حقوق بشر سوریه گفت ۳۷ تن از نیروهای طرفدار دولت و ۲۳ پیکارجوی داعش کشته شدند. نبرد با حملات انتحاری به پاسگاه های شهرک که حدود ۴۰ هزار جمعیت دارد آغاز شد.

یونایتدپرس می گوید تصرف القریتین نشان می دهد داعش قادر است نفرات و تجهیزات را بدون مداخله نیروهای دیگر، در نواحی مرکز سوریه جابجا کند.

از زمان آغاز جنگ علیه دولت بشار اسد در سال ۲۰۱۱، بیش از ۲۳۰ هزار تن کشته شده اند.

در این میان، گروهی که ادعا می کند از پیکار جویان دولت اسلامی است ویدیویی منتشر کرده است که در آن تهدید می کند اگر دولت مصر زنان مسلمان را که زندانی هستند آزاد نکند، یک گروکان اهل کرواسی را گردن خواهد زد.

ویدیو مردی با لباس نارنجی را که در مقابل یک مرد نقابدار چاقو به دست زانو زده است نشان می دهد، و گفته می شود توسط یک گروه وابسته به دولت اسلامی در سینا تهیه شده است.

مرد متنی را به زبان انگلیسی می خواند، خود را ۳۰ ساله پدر دو فرزند معرفی می کند و می گوید روز ۲۲ ژوئیه توسط داعش دستگیر شد.

او می گوید اگر مقامات مصری ظرف ۴۸ ساعت درخواست های گروه را انجام ندهند کشته خواهد شد.

وزارت امور خارجه کرواسی تایید کرد یکی از اتباع کشور ماه پیش در قاهره هنگامی که عازم محل کارش بود ربوده شد. تلویزیون دولتی کرواسی روز چهارشنبه گفت دولت برای حل فوری این مساله هرکاری را بتواند انجام می دهد.

XS
SM
MD
LG