لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۳

تشییع جنازه خواننده پاپ، خیابان‌های تهران را بند آورد


حضور هزاران نفر در مراسم تشییع جنازه مرتضی پاشایی، خواننده پاپ، تردد در خیابان‌های مرکزی تهران را بند آورد.

خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند که مراسم تشییع جنازه مرتضی پاشایی با حضور غیرقابل پیش‌بینی هزاران نفر برگزار شد و این موضوع موجب بند آمدن خیابان‌های منتهی به تالار وحدت، محل برگزاری مراسم، شد.

مرگ مرتضی پاشایی، خواننده ۳۰ ساله پاپ که روز جمعه به دلیل ابتلا به سرطان رخ داد، واکنش گسترده‌ای در بین طرفداران موسیقی پاپ و به ویژه جوانان داشت. گزارش‌ها از برپایی مراسم یادبود در بوستان‌ها و خیابان‌های تهران و شهرهای بزرگ ایران حکایت داشت.

جمعه شب، هزاران نفر از طرفداران این هنرمند برای یادبود او در بوستان‌های مختلف تهران از جمله بوستان آب و آتش و همچنین مقابل بیمارستان بهمن جمع شدند و ترانه‌های او را خواندند. این تجمع‌ها در مشهد با حضور پلیس به تشنج کشیده شد و تعدادی از حاضران دستگیر شدند. پلیس در شهر زنجان نیز حضور طرفداران این خواننده را برای گرهمایی و سوگواری، محدود کرد. این تجمع‌ها با روشن کردن شمع و همخوانی ترانه‌های مرتضی پاشایی برگزار می‌شد.

گزارش‌ها حاکی از برگزاری تجمع‌هایی در سوگ این هنرمند در شهرهای افغانستان نظیر کابل و هرات نیز بود. معاون اجرایی رئیس جمهوری و وزیر نفت ایران، درگذشت این خواننده پاپ را تسلیت گفتند. روز یکشنبه نیز علی مراد خوانی، معاون هنری وزارت ارشاد در مراسم تشییع جنازه پاشایی سخنرانی کرد.

جمعی از ورزشکاران از جمله سرمربی و بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران و همچنین تعدادی از هنرمندان ایران، درگذشت مرتضی پاشایی را تسلیت گفتند.

مرتضی پاشایی در طول دوره درمان سرطان خود نیز همچنان برگزاری کنسرت‌های خود را ادامه می‌داد.

XS
SM
MD
LG