لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۰

فصل فیلم های تابستانی آمریکا با نمایش «مرد آهنین ٢» رسما آغاز شد


فصل فیلم های تابستانی آمریکا با نمایش «مرد آهنین ٢» رسما آغاز شد
فصل فیلم های تابستانی آمریکا با نمایش «مرد آهنین ٢» رسما آغاز شد

امسال فصل فیلم های پرخرج و پرفروش تابستانی آمریکا با یک انفجار بزرگ یعنی اکران فیلم تازه ای از سری فیلم های مرد آهنین با شرکت رابرت داونی جونیور آغاز شد. این فیلم که از روی کتاب های کمیک «مارول» Marvel اقتباس شده است دنباله ماجراهای فیلم «مردآهنین» محصول سال ٢٠٠٨ است که یک بار دیگر رابرت داونی جونیور را در نقش های دوگانه یک «میلیونر پلی بوی» و یک دانشمند کیهانی و «ابرقهرمان» برروی پرده سینما می آورد.

در فیلم تازه «مرد آهنین ٢» شخصیت های دیگری نیز برای اولین بار معرفی شده اند و نقش منفی اول فیلم این بار توسط بازیگر برنده اسکار«میکی رورک» بازی می شود و ستاره زیبای هالیوود، اسکارلت جوهانسن نقش مقابل رابرت داونی جونیور را برعهده دارد.

درفیلم «مرد آهنین» اول، «تونی استارک»(با بازی رابرت داونی جونیور) اسباب بازی سازی است که مهم ترین ابداعاتش تبدیل به سلاح های مرگ بار و کشنده شده اند. این مخترع نابغه با وجود سرمایه و امکاناتی که به دست آورده توانسته است یک اسباب بازی ساده را تبدیل به یک جنگجوی آهنین غول پیکر و قابل پرواز کند. استارک با این اسباب بازی کشنده و غول آسا دولت های جهان را وادار به قبول صلح کرده است اما متاسفانه جنگجوی آهنی تبدیل به ابزاری سیاسی شده است که در میان این سیاستمداران دست به دست می گردد و مجبور به انجام اعمال خلاف برضد بشریت می شود.

درشرایطی که تونی استارک می کوشد تا با این سیاستمداران مقابله کند و از ساختن یک مرد آهنین جنگجو توسط رقبای خود جلوگیری کند ناگهان با یک دشمن تازه روبرو می شود. شخصیت منفی به نام «ایوان وانکو»(میکی رورک) که یک دانشمند روسی است و با سلاح های کشنده و تازه ای به میدان آمده است . اما برای وانکو تنها چیزی که اهمیت دارد شرافت و افتخار است.

رابرت داونی جونیور امیدواراست که تماشاگران ازتماشای «مرد آهنین ٢» به همان اندازه فیلم اولی لذت ببرند:«ما در تمام مدت ساختن فیلم که پروسه پرزحمتی بود کوشیده ایم تا دائما خودمان را جای تماشاگر بگذاریم. مثلا گفته ایم خوب ما تماشاگریم. ما از مرد آهنین اول خیلی خوشمان آمده است اما آیا اینجای این فیلم را هم دوست خواهیم داشت؟ برای خود من به عنوان یک آکتور روح بخشیدن هرچه بیشتر به کاراکتر تونی استارک خیلی مهم بوده است. می خواستم تمام ابعاد احساسی و روانی این شخصیت را به صورتی پخته و قوام آمده در این فیلم تازه به نمایش بگذارم. »

در فیلم تازه مرد آهنین هم یک بار دیگر میان «پپر پاتز» سکسی(با بازی گونت پالترو) و «تونی استارک» یک تنش رومانتیک زیرپوستی وجود دارد اما ناگهان«ناتالی» (اسکارلت جوهانسن) یک وکیل زیبا و دوست داشتنی و پررمز و راز پا به میدان می گذارد و در نقش «بیوه سیاه» درلباس تنگ و چسبان گربه سیاه، راه را برای رسیدن به مقاصد رئیس خبیث خود بازمی کند.

اسکارلت جوهانسن می گوید:«من تا حالا فیلمی از این ژانر را ندیده بودم که در آن جذبه سکسی یک زن در مقام دوم شخصیت او قرار بگیرد! البته زنان فیلم مرد آهنین بی نهایت سکسی هستند اما واقعیت این است که آن ها درعین حال بی نهایت باهوش، آرزومند، جاه طلب و با انگیره نیزهستند. واقعا چه فایده دارد که آدم یک مهره بی مصرفی باشد که بین یک مشت مرد مبارز قرار گرفته و هر از چندی با یک لباس سکسی و چسبان به عنوان یک وسیله جنسی خودی نشان بده؟ برای من وقتی که نقش ناتالی را قبول کردم این موضوع خیلی مهم بود. هم طراز بودن با مردان فیلم!»

گونت پالترو هم معتقد است که شخصیت های قدرتمند زنانه ، فیلم مرد آهنین را برای هردو جنسیت یعنی هم مردان و هم زنان قابل توجه تر کرده است:«به نظر من این خیلی هوشمندانه است که این گونه شخصیت های زنانه را در فیلم ها به نمایش بگذاریم. تماشای زنان هوشمند و قوی درفیلم ، این نوع زنان تماشاگر را نیز به فیلم علاقمند می کند.»

پالترو می گوید:«این فیلم فقط برای پسربچه های پانزده ساله ساخته نشده است. خیلی از دوستان هم سن و سال من فیلم های مرد آهنین را به خاطر صحنه های رومانتیک آن دوست دارند. اما در عین حال فیلمی است که اگر شما مادر باشید و بخواهید با بچه هایتان به تماشای آن بنشیند می توانید به خوبی از آن لذت ببرید. برای من خیلی جالب است که زنان این فیلم هم زیبا و سکسی هستند و هم از هوش سرشاری برخوردارند و درضمن بسیار روشن و هدفمند هستند.»

XS
SM
MD
LG