لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۶

ماجرای فیلم جنجالی «شهرزاد میرقلی‌ خان» از «محمد سرفراز» رئیس سابق صداوسیما چیست؛ رد پای مجتبی خامنه ای


شهرزاد میرقلی خان ابتدا در آمریکا برای دور زدن تحریم ها زندانی شد، وقتی آزاد شد، توسط سرافراز بازرس ویژه شد. او بعد از ایران گریخت و اکنون می گوید مدارکی توسط سرافراز به دستش رسیده است.
شهرزاد میرقلی خان ابتدا در آمریکا برای دور زدن تحریم ها زندانی شد، وقتی آزاد شد، توسط سرافراز بازرس ویژه شد. او بعد از ایران گریخت و اکنون می گوید مدارکی توسط سرافراز به دستش رسیده است.

انتشار ویدئویی تازه از شهرزاد میرقلی‌ خان، «بازرس ویژه» رئیس سابق صداوسیما در شبکه‌های اجتماعی جنجالی شد و محمد سرفراز، رئیس سابق سازمان صداوسیما ناچار به توضیح درباره آن شد.

پیش از این و در اردیبهشت ۱۳۹۵ آیت‌الله خامنه‌ای با استعفای محمد سرفراز از ریاست صداوسیما موافقت کرده بود و گفته می‌شد بازداشت خانم میرقلی خان، از سوی «یک دستگاه امنیتی» به اتهام «جاسوسی، داشتن رابطه نامشروع و اختلاس» باعث نارضایتی و استعفای او شده است.

در فیلم تازه‌ای که منتشر شده، آقای سرفراز درحال تحویل تعدادی سند و مدرک به شهرزاد میرقلی‌ خان دیده می‌شود. این فیلم با شرح سرقت اسناد طبقه‌بندی شده صداوسیما از ایران جنجالی شد اما خانم میرقلی خان در ویدئوی توضیح داد که خودش این ویدئو را منتشر کرده و مجتبی خامنه‌ای، فرزند رهبر جمهوری اسلامی و حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را خطاب قرار داد و آنها را به پرونده سازی و چرندگویی متهم کرد.

محمد سرفراز نیز در گفتگو با خبرگزاری ایلنا توضیح داد: « اسنادی که دو هفته پیش تحویل خانم میرقلی خان دادم، مربوط به پنج سال زندان و مکاتبات ایشان با دادگاههای آمریکا به اتهام تلاش برای خرید دوربین‌های دید درشب است.»

این مقام ارشد سابق صداوسیما همچنین تاکید کرد: « سرمنشأ شایعات اخیر همان کسانی هستند که اتهام ساختگی جاسوسی را به این خانم وارد کردند وهیچ مدرکی برای ادعای خود نتوانستند ارائه کنند.»

شهرزاد میرقلی‌ خان در آمریکا سابقه جرم دارد. او ۱۲ سال پیش به اتهام تلاش برای ارسال تجهیزات نظامی به ایران در آمریکا بازداشت و به پنج سال زندان محکوم شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG