لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۶

عراق حملات توپخانه‌ای سپاه به اربیل را محکوم کرد


حمله موشکی سپاه به یک ویلای خالی از سکنه در اسفند ۱۴۰۰
حمله موشکی سپاه به یک ویلای خالی از سکنه در اسفند ۱۴۰۰


وزارت خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد، دولت عراق حمله ایران به برخی پایگاه‌ها در منطقه سیدکان اربیل در اقلیم کردستان عراق را محکوم می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق در بیانیه وزارت خارجه این کشور همچنین بر اهمیت گفتگو و تداوم آن برای مقابله با چالش‌ها به ویژه چالش‌های امنیتی و حفظ حاکمیت عراق و تقویت امنیت و ثبات در منطقه تاکید شده ‌است.

خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به سپاه پاسداران، روز چهارشنبه نوشت: نیروی زمینی سپاه با حمله توپخانه‌ای به شهر اربیل در عراق، مقر گروهک‌های تروریستی را هدف قرارداده ‌است.

ساعتی بعد روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه در بیانیه‌ای از دستگیری «اعضای یک تیم تروریستی در شمال غرب کشور» خبر داد و افزود «پایگاه‌ها و مقرهای تروریست‌های مستقر در اقلیم کردستان عراق» برای نابودی تیم های ترور هدف قرار گرفته است.

منابع خبری عراق اعلام کردند: در این حملات مناطق خالی از سکنه هدف قرار گرفته و تلفات و خساراتی نداشته است.

سپاه پاسداران ۲۱ اسفند گذشته نیز با موشک به یک ویلا در شهر اربیل حمله کرد. مقامات سپاه اعلام کردند، این ساختمان متعلق به اسرائیل بوده که فعالیتهای جاسوسی موساد بر ضد جمهوری اسلامی از داخل آن صورت می‌گرفته اما کریم برزنجی، مالک این ویلا که مدیریت یک شرکت نفتی را نیز برعهده دارد، گفت: هدف از این حمله جلوگیری از خط انتقال گاز از اقلیم کردستان عراق به ترکیه بوده است.

مقام‌های اقلیم کردستان عراق هم با تایید گفته‌های برزنجی گفتند، ایران از پروژه انتقال گاز این منطقه به ترکیه ابراز نارضایتی کرده‌است.

مجلس عراق هم در گزارش خود درباره حمله موشکی سپاه پاسداران به اقلیم کردستان با لحنی کم‌سابقه این حمله را نقض قوانین بین‌المللی خواند و دولت بغداد را به پاسخگویی به اقدام جمهوری اسلامی موظف کرد.

XS
SM
MD
LG