لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۱

تلاش برای بازسازی مناطق توفان زده در شرق آمريکا


تلاش برای بازسازی مناطق توفان زده در شرق آمريکا
تلاش برای بازسازی مناطق توفان زده در شرق آمريکا

بر اساس برآوردهای اوليه، توفان آيرين ۷ تا ۱۰ ميليار دلار خسارت به بار آورده است. ايالات های شمال شرقی آمريکا بيشترين خسارت را متحمل شده اند. عمليات امداد، غذا و آب رسانی از راه هوا به مردم محاصره شده در سيل وتوفان آيرين ادامه دارد.

بسياری از ساکنان مناطق شمال شرقی آمريکا، با خرابی های ناشی از توفان آيرين دست و پنجه نرم می کنند. شهر ووداستاک در ايالت ورمونت از جمله مناطق آسيب ديده است. مايکل ريکی، ساکن ووداستاد، می گويد: آب خيلی بالا آمده بود و جريان خيلی تندی داشت.

به گفته مقام ها پل ها و جاده های منتهی به دست کم شش شهر در ايالت ورمونت بر اثر شديدترين توفان قرن از بين رفته است. خاک مرطوب ايالت ورمونت باعث شده تا توفان يکی از بيشترين خرابی ها را در اين ايالت، به وجود آورد. در برخی از مناطق ايالت نيويورک هم سيل شديدی جاری شد و خرابی های زيادی به بار آورد.

ياکوب هرز، ساکن شهر فليشمن، می گويد: ديدم که خانه ام جا به جا شده و همين که از خانه بيرون آمديم سيل آن را از جاکند و برد.

ايالت نيوجرسی نيز در مسير توفان ايرين قرار داشت. در ايالت نيوجرزی نيز گروه های نجات، بيش از ۵۰۰ نفر را که در سيل محاصره شده بودند، با قايق و کاميون نجات دادند.

بانی، ساکن شهری در شمال نيوجرسی، می گويد اين دومين بار در پنج سال اخير است که توفان خانه اش را خراب کرده و اضافه کرد: «خانه ام برای يکی-دو ماه آينده قابل زندگی نيست بايد تمام ديوارها عوض شود.»

شرکت های برق می گويند با اين که ۳ روز است توفان پايان يافته اما بيش از ۳ ميليون تن از ساکنان منطقه همچنان در خاموشی به سر می برند.

بر اساس برآوردهای اوليه، توفان آيرين ۷ تا ۱۰ ميليارد دلار خسارت وارد کرده و دستکم ۴۳ نفر را در آمريکا و ۵ تن را در کارائيب، به کام مرگ کشانده است.

کارشناسان مرکز ملی توفان شناسی آمريکا اعلام کردند توفان ديگری به نام کاتيا که پيش بينی می شود درجه شدت آن ۳ درمقياس ۵ باشد در راه است. بر اساس اين گزارش برای مشخص کردن مسير اين توفان هنوز اطلاعات کافی در دست نيست.

XS
SM
MD
LG