لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۵

حمله انتحاری در آکادمی پلیس عراق هجده کشته به جای گذاشت


حمله انتحاری در آکادمی پلیس عراق هجده کشته به جای گذاشت
حمله انتحاری در آکادمی پلیس عراق هجده کشته به جای گذاشت

بنا به گفته مقامات امنیتی عراق، انفجار یک بمب جاسازی شده در محوطه آموزش پلیس در بغداد به کشته شدن دست کم هجده جویای کار و مامور پلیس منتهی شد. این انفجار که یکی از مرگبارترین سوانح هفته های اخیر در پایتخت عراق بوده است، ۲۶ مجروح به جای گذاشت.

بنا به گفته پلیس، زمانی که افراد تحت آموزش روز یکشنبه از موانع امنیتی این مجموعه در شمال شرق بغداد گذر کردند، بمب گذار انتحاری خودروی خود را منفجر کرد.

مقامات بیمارستان گفتند که همه قربانیان یا مامور پلیس و یا دانشجویان دانشکده افسری بودند. کارآموزان و افراد جویای کار در اداره پلیس عراق به کرات هدف حمله بمبگذاران انتحاری قرار گرفته اند که به بخش های امنیتی و دیگر ایست های بازرسی در سراسر کشور رخنه کرده بودند.

انفجار این بمب به یک دوره نسبتاً آرام و کم بحران سیاسی در دوره زمامداری نوری المالکی، نخست وزیر شیعه علیه اعضای ارشد سنی حزب العراقیه پایان می دهد.

اواخر ماه گذشته یک بمب گذار انتحاری یک خودروی مملو از مواد منفجره را در نزدیکی یک مراسم عزاداری شیعیان در بغداد منفجر کرد. این انفجار ۳۱ کشته به جای گذاشت.

هیچ گروهی مسئولیت حمله روز یکشنبه را به عهده نگرفت. مقامات عراق و ایالات متحده گفتند که شبکه مسلمانان سنی و افراطی القاعده کمکان یک تهدید جدی در عراق محسوب می شوند. بمب گذاری انتحاری یکی از تاکتیک های مورد توجه القاعده درعراق است.

XS
SM
MD
LG