لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۷

جذب سرمایه بیشتر به عراق در اتاق بازرگانی آمریکا بحث می شود


جذب سرمایه بیشتر به عراق در اتاق بازرگانی آمریکا بحث می شود
جذب سرمایه بیشتر به عراق در اتاق بازرگانی آمریکا بحث می شود

تازه ترین نشست اتاق بازرگانی آمریکا که درواشنگتن برگزارشد با موضوع جذب سرمایه گذاری بیشتر درعراق برگزار شد. بسیاری از مقامهای آمریکایی و تحلیلگران باور دارند که تشکیل دولتی تازه در عراق سبب خواهد شد که شرکتهای بازرگانی آمریکایی در آن کشور حضور فعال یابند.

اتاق بازرگانی آمریکا از چهره های موفق بازرگانی دعوت کرده است که دراین گردهم آیی حضور یابند تا درخصوص بررسی فرصتهای سرمایه گذاری صحبت کنند.

«شریل جکسن،» معاون مدیرعامل شرکتی موسوم به ای ای آر، است که یک شرکت هوافضا در شیکاگوست که با تمرکز بر تعمیر هواپیما درعراق فعالیت می کند، يکی از شرکت کنندگان در اين گردهمايی بود.

سامی الاراجی که ريیس کمیسیون سرمایه گذاری ملی درعراق است می گوید تصویب قوانین تازه سرمایه گذاری درعراق سبب می شود که آن کشور محل مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی باشد. آقای الاراجی «ما با نخست وزیر ارتباط مستقیم داریم بنابراین می توانیم این گونه مسائل را با وی د رمیان بگذاریم و به نتیجه برسیم.»

سفیرعراق درآمریکا درمورد سرمایه گذاری درآن کشور می گوید: «در عراق می توان به درآمد فراوان رسید. شرکتهای بسیاری هستند که هم اکنون د رعراق درآمد دارند.»

در همين حال برخی تحلیلگران اقتصادی و سیاسی باوردارند که شرایط نامناسب امنیتی عراق مانع ازآن می شود که سرمایه گذاری هنگفتی درآن کشور انجام گیرد. «رابرت ابل» که درباره شرایط امنیتی و اقتصادی عراق تحقیق می کند و معتقد است آن کشور شرایط بسیار بدی دارد.

آمار رسمی بانک جهانی حاکی از آن است که عراق بدترین کشور خاورمیانه برای تجارت، و صد و شصت و ششمین کشور جهان از این نظر در میان صد و هشتاد و سه کشور دنیا است.

با این همه بسیاری ازمفسران معتقدند اگر فرصتهای موجود بهتر بررسی شوند شرایط بهتر را می توان ارزیابی کرد و شاید سرمایه گذاری در عراق، آینده بهتری باشد

XS
SM
MD
LG